Brunello Cucinelli při svém bohulibém projektu zrušil nevyužívané továrny a budovy a vybudoval nový luxusní komplex. Ten je citlivě zasazen do místního kouzelného prostředí a obklopen vinicí, ovocným sadem nebo poli slunečnic. Designér obnovil řadu subjektů. Jedním z nich je i hrad ze 14. století, který nově slouží jako uměleckoprůmyslová škola. Mezi další zrekonstruované objekty patří památník pocty lidské důstojnosti nebo kostel svatého Bartoloměje. Nově postavil památník světské kultury – divadlo. Jak nové Solomeo vypadá? Božsky!
Z lásky k osadě a duchovnu se Brunello Cucinelli rozhodl dát Solomeu přezdívku „Osada duše“. Designér připomíná, že předměstí představují v dnešní době velký problém, ale právě z tohoto důvodu mají také obrovský potenciál. Mohou se stát magickými a příjemnými místy. Nepochybuje, že budoucnost lidské a duchovní obnovy se odehraje právě tady.
Pokud do Solomea vyrazíte, jistě vám neujde, že zde došlo také k obnovení původní výrobní tradice. Vzniká tu olej, obilí i víno. Jste-li jste příznivcem rudého lahodného moku, jistě budete mít velkou radost z nově vytvořeného luxusního vinného sklepu, ve kterém letos proběhly přípravy na zpracování první sklizně odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot.
Za návštěvu stojí Les duchovenství, který pokrývá zelení celý kopec „Cima“. Tomu byla zdejšími obyvateli po staletí přisuzována moc duchovního strážce Solomea. Na vrcholu kopce najdete kruhovou mýtinu, a pokud se postavíte doprostřed, nejen že získáte luxusní výhled na Perugii a její okolí, ale fyzicky pocítíte zdejší duchovno!
U kraje lesa za vilou Antinori Cucinelli se rozkládá náměstí Míru. Najdete na něm farní kostel svatého Bartoloměje, který pochází z 12. století. Interiér zdobí luxusní dekorace a vzácné varhany z 18. století. Božského klidu a nádhery, nejen toho se vám tu dostane!
Divadlo je místem, kam rozhodně musíte! Najdete ho v srdci oblasti, kde se nachází amfiteátr, zahrada „Ginnasio“ a neohumanistická akademie. Jedinečná budova má rovnoběžný půdorys a je vystavěna na vysoké platformě, přístupná velkolepým schodištěm. Luxusní interiér je zdoben jemnými odstíny se strohými krovy z drsných dubových trámů.
Obnovený unikátní památník je vystaven jako travertinová exedra s pěti klenbami nesoucími bronzový nápis „POCTA LIDSKÉ DŮSTOJNOSTI“. K vyjádření univerzální povahy této struktury jsou zde uvedeny názvy pěti největších světových kontinentů: Ameriky, Evropy, Afriky, Asie a Oceánie.
S blížícím se koncem restaurátorského projektu dokončil Brunello Cucinelli také knihu Sen o Solomeu, na které pracoval 5 let. Rozhodl se v ní celý projekt světu přiblížit a sdílet příběh svého milovaného Solomea. Pokud je vám umění blízké, pravděpodobně už víte, která kniha zabere na nějaký čas místo na vašem nočním stolku…