Mládí, krása a hlavně talent! Ani jedno z toho nechybí deseti nejmladším světovým miliardářům roku 2020. Někteří z nich se uměli dobře narodit, jiní odvedli kus tvrdé práce či přišli s geniálními podnikatelskými nápady. Podaří se jim svoji pozici udržet, nebo se žebříček v letošním roce promění?
Nejmladší miliardářkou je už druhým rokem po sobě Kylie Jenner. Třiadvacetiletá kráska je na očích veřejnosti od svého dětství, a to díky rodinné reality show "Keeping Up With The Kardashians". Své astronomické jmění si však vybudovala založením kosmetické značky Kylie Cosmetics v roce 2014. Hodnota této společnosti byla až do roku 2019 kolem 26 milionů korun, potom však Jenner souhlasila s prodejem 51 % většinového podílu kosmetickému konglomerátu Coty Inc. za 13,2 miliardy korun.
Norské sestry Alexandra (24) a Katharina (26) Andresenovy se uměly dobře narodit. Z mladých sester se staly miliardářky už opravdu brzo, obě zdědily 42 % rodinné investiční společnosti Ferd.
Alexandra se na seznamu miliardářů poprvé objevila už v 18 letech. Forbes ji tehdy vyhlásil "nejmladší miliardářkou na světě", avšak titul od té doby přebrala Kylie Jenner se svým rychle rostoucím kosmetickým impériem.
Zatímco Jenner se velmi ráda chlubí svou sbírkou luxusních vozů, sestry Andresenovy žijí poněkud skromněji. Katharina v roce 2016 prohlásila, že je se sestrou rodiče od malička učili, aby zbytečně nevyhazovaly peníze za přepychové vozy.
S trochou nadsázky se dá říct, že Norsko je zřejmě plné mladých miliardářů, protože i osmadvacetiletý Gustav Magnar Witzøe pochází z Norska. Witzøe vlastní téměř polovinu společnosti SalMar ASA, jednoho z největších producentů lososa na světě. Podíl mu daroval v roce 2013 jeho otec, který společnost založil v roce 1991. Společnost SalMar vedla v Norsku k industrializaci chovu ryb, díky perfektnímu řezu dokázala získat daleko větší marži.
Starší Witzøe nadále řídí společnost, Gustav Magnar se mezitím snaží prosadit své investice do startupů v oblasti nemovitostí a technologií.
Elisabeth Furtwängler a její bratr Jacob získali téměř 76% podíl v rodinné mediální společnosti Hubert Burda Media se sídlem v Německu. Oba v ní nyní působí jako členové představenstva.
Jonathan Kwok zdědil v roce 2018, spolu se starším bratrem Geoffreym, po zesnulém otci Walteru podíl v Sun Hung Kai Properties, největším developeru v Hongkongu. Bratři zdědili Walterův přímý podíl v SHKP a jsou jmenováni příjemci jedné třetiny z pěti velkých rodinných trustů, které vlastní jejich babička.
Irský rodák John Collison je spoluzakladatelem a prezidentem společnosti Stripe, která umožňuje podnikatelům přijímat platby přes internet. Společně se svým bratrem vymysleli Stripe, když studovali na vysoké škole v Cambridge.
Od roku 2010, kdy byla společnost založena, se její hodnota neustále navyšuje. V září roku 2019 získala financování ve výši 5,5 miliard korun a oceněna byla na neuvěřitelných 770 miliard korun.
Sedmým nejmladším světovým miliardářem je Američan Evan Spiegel, který se stal miliardářem už v 25 letech. V roce 2011 se svým spolužákem ze Stanfordské univerzity Bobbym Murphym založil aplikaci Snapchat. Aplikaci na posílání fotek a videí používá každý den zhruba 230 milionů uživatelů. Spiegel je zároveň jedním z nejmladších generálních ředitelů veřejně obchodované společnosti na světě.
Pedro de Godoy Bueno je nejmladším brazilským miliardářem. Jeho zesnulý otec, Edson de Godoy Bueno, byl nejbohatším brazilským miliardářem ve zdravotnictví. Edson zemřel na infarkt v roce 2017 ve věku 73 let a většinu svého majetku zanechal svým dětem, Pedrovi a Camille. Pedro je tak generálním ředitelem laboratorní firmy Diagnosticos da America SA.
Lisa a její otec Fritz jsou oba výkonnými řediteli Fritz Dräxlmaier Holdings GmbH, holdingové společnosti ovládající stejnojmenného dodavatele automobilových součástek. Mezi zákazníky společnosti patří například Audi, BMW, Maserati nebo Tesla.
Jmění je uvedeno podle magazínu Forbes leden 2021.