Petschkova vila stojí v Bubenči, a jelikož je její současný majitel z USA, i adresa se z původní ulice Zikmunda Wintra změnila v roce 2011 na Ronalda Regana č. 181/3. Sídlí zde velvyslanectví Spojených států amerických.
S výstavbou se započalo v roce 1924 a ujal se jí architekt Max Spielmann, odborník na historizující slohy. Otto Petschka chtěl pro sebe a rodinu sídlo, které by vypovídalo o jeho společenském statusu, naplňovalo požadavky vkusu, luxusu, přepychu. Bylo příjemné pro život a nabízelo prostor k okázalému společenskému životu, který doktor práv a člen bankéřské rodiny jistě vedl.
Ve svých čtyřiadvaceti letech si s rozpočtem nelámal hlavu, a proto zakoupil 2 hektarový pozemek. Architektonickou dominantu obklopuje luxusní zahrada, která celku dodává prestiž. Samotná budova byla koncipována jako dvoupodlažní vila s centrální rotundou, ke které přiléhají dvě křídla otevírající se do zahrady s orientací na jihovýchod.
Do budovy se vstupuje přes labyrint dvou šaten, kudy se dostanete do centrální rotundy a zimní zahrady oddělené od venkovní terasy prosklenou stěnou. Přízemí sloužilo společenským příležitostem, první patro pak rodině Otty Petschka. Ve druhém patře se nachází sedmipokojový byt. Mezi specifické místnosti vily patří hudební salon ve stylu Ludvíka XVI., místnost se zrcadlovou stěnou a speciální podlahou pro hodiny rytmiky, posilovna a podzemní 18metrový bazén. Celkově se v budově nachází 148 místností.
S celkovým nákladem na stavbu a bohaté vybavení interiéru firmou Emil Gerstl se stala nejdražší pražskou vilou za 300 miliónů korun. Svým technickým zázemím se ji mohla rovnat jedině vila Tugendhat v Brně. Takový to byl skvost na svou dobu a stále je.