Na úvod musíme zmínit Slavíčkovu ulici, jako tu, která se honosí několika překrásnými luxusními vilami cenných osobností – například Kotěrovou vilou včetně ateliéru pro Stanislava Suchardu. V blízkosti také nalezneme moderní vilu dr. Náhlovského navrženou Dušanem Jurkovičem.
Maškova vila v nádherném stylu secesního malíře a architekta nese číslo 7. Svým stylem připomíná nedaleký dům významného českého architekta Jana Kouly, ale oproti němu má zdobnější fasádu a celkové provedení je bohatšího rázu. Výrazná je především malba a modelace sloupů. Stavitelem byl Bohumil Vaigant a jeho bratr Antonín spolupracoval na kresebné výzdobě exteriéru. Velkou pozornost na sebe strhává půvabná secesní plastika Madony s dítětem umístěná nad vchodovými dveřmi. Působí velkolepě a věhlasně vítá příchozí hosty.
Nábytek a zařízení domu nesou secesní rostlinné motivy, které nalezneme i ve výplních oken. Zajímavostí je, že všechen nábytek nejenom navrhl, ale i vytvořil sám Mašek, a to včetně kování a dřevořezeb.
Výzdoba zahrady se nesla v duchu neogotického slohu. Byly zde využity fragmenty z dostavované katedrály sv. Víta. Mašek zde umístil chrliče, sloupky a z fiál dokonce vytvořil umělou jeskyni.
K. V. Maška považujeme za významného představitele symbolismu a secese. Působil jako ilustrátor, malíř, architekt i jako pedagog. Mezi jeho studenty patřil i Josef Čapek. Ale byl i velice schopným zahradníkem. V jeho díle můžeme spatřit vliv Paříže. Studoval na Julianově akademii společně s Alfonsem Muchou a Františkem Dvořákem. Mezi jeho obdivuhodné malířské práce patří ilustrace dvoudílného vydání Svatopluka Čecha - Povídky, arabesky a humoresky, obraz Pobití Sasiků pod Hrubou Skálou, obraz Milenci, výzdoba budovy Pražské městské pojišťovny či výzdoba budovy Hlavní pošty v Praze v ulici Jindřišská. Je také spoluautorem plastického modelu ZOO v Praze-Troji.
Dnes je vila v rukou soukromého majitele.