Dvojčata Tyler a Cameron Winklevossovi vydělali miliardy na bitcoinu, přidali černou tečku na pověst Marka Zuckerberga a jejich život je plný nevšedních kauz. Souvisí především s bitcoinovým trhem. I když jim jejich poslední předpovědi o závratném vzestupu bitcoinu příliš nevycházejí, stále jsou jedni z hybatelů kryptotrhu.
Oba jsou identická dvojčata, přičemž jeden je pravoruký a druhý levoruký. Talentovaní jsou stejně. Ve třinácti letech se naučili html a založili společnost zabývající se vývojem webových stránek.
Jejich podnikavost, charisma a neobyčejně ostré lokty jim zajistili budoucí slávu. A bohatství.
Oba bratři společně se spolužákem z Harvardu Divyou Narendrou spoluzaložili Harvard Connection (později ConnectU). Původně tato komunikační síť sloužila jako nástroj komunikace mezi studenty na jejich škole, postupně se rozšířila i do dalších škol. Následoval soudní spor s Markem Zuckerbergem kvůli tomu, že si měl tento jejich studentský nápad přivlastnit a stvořit podle ní sociální síť Facebook. Tyler a Cameron ale tento spor vyhráli a dostali značnou finanční kompenzaci. Tento úspěch je jedním z klíčových momentů jejich kariéry a v podstatě je katapultoval mezi nejbohatší muže světa. Ze sporu s Facebookem si odnesli 65 milionů dolarů, přičemž 11 milionů investovali v roce 2013 do kryptoměn. To byl tehdy ještě poměrně neznámý pojem s nejistým potenciálem.
Prohlásili, že bitcoin je něco, co by mohlo být lepší verzí zlata.
Vyplatilo se!
V roce 2014 dvojčata založila digitální směnný systém Gemini, který umožňuje s bitcoiny obchodovat. Jejich kryptoměnová burza se stala jednou z nejrespektovanějších platforem pro obchodování s digitálními aktivy v USA. Je považována také na jednu z nejbezpečnějších burz.
V poslední době burza rozšířila platforma Gemini své služby o obchodní platformy Gemini Dollar (stabilní coin navázaný na dolar) a NFT. O těchto tématech, decentralizaci a finanční nezávislost prostřednictvím kryptoměn, často v médiích diskutují a vystupují na průmyslových akcích s přednáškami.
V roce 2018 bratři vytvořili burzovně obchodovatelný bitcoin, který by umožnil institucionálním investorům přístup k této kryptoměně. Americká komise pro cenné papíry však tento návrh zamítla kvůli obavám z podvodů.
Současná hodnota jejich bitcoinového portfolia je přibližně 8 650 800 000 USD.
Cameron a Tyler Winklevossovi se proslavili také jako sportovci. Na Olympijských hrách v Pekingu v roce 2008 reprezentovali Spojené státy ve veslování. Byť toto byl jeden velký úspěch, probojovali se do finále, ve kterém ale skončili jako poslední. Své fanoušky si však získali, nejen kvůli tomuto úspěchu, ale i díky své charismatické vizáži.
Cameron Winklevoss založil v roce 2008 online stránku Guest of a Guest, která se zaměřuje na večírky a noční život v New Yorku, Los Angeles, Hamptons a Washingtonu D.C. Stránku a blog založil společně s Rachelle Hruska, která v roce 2012 jeho podíl odkoupila a rozšířila stránky o módu, umění a filmový průmysl. Sama byla o rok dříve vyhlášena nejvlivnější ženou v oblasti technologií.
Je zřejmé, že jejich vliv na technologický sektor a svět kryptoměn bude přetrvávat i v budoucnosti.
Příběh bratrů Winklevossových ukazuje, jak se dokázali přizpůsobit technologickým změnám a využít příležitostí v oblasti kryptoměn, přičemž jejich dřívější zkušenosti a finanční prostředky získané ze soudních sporů s Facebookem jim umožnily stát se významnými hráči na tomto poli.
Naposledy o nich média psala také v souvislosti s obecným zapojením do volební kampaně Donalda Trumpa. Podpořili ho, protože jeho směřování se v kampani prezentovalo jako pro-krypto.
Zdroj: autorský text, binance.com