Než se staly Vokovice součástí Prahy, byly samostatnou obcí. V době připojení k Praze v roce 1992 měli 2000 obyvatel. Centrem původní obce byl vrchnostenský dvůr a několik hospodářských usedlostí.
Ve 20. letech minulého století byl na tomto území proveden geologický výzkum, vznikly zde vrty železné rudy, byla tady postavena cihelna. Kvůli rozvoji těžby nedocházelo v této lokalitě k vývoji zemědělství. Hospodáři tak své usedlosti prodali a nastěhovali se sem noví obyvatelé. Vznikla zde například továrna na čokoládu a bonbóny – známá Kroupova Bonbonka.
Nová zástavba Vokovic na sever od Evropské třídy pochází z první poloviny minulého století. Najdete zde rozsáhlý areál s původním názvem Aritma, kterému dominuje výšková budova Shiran Tower. Měří 73 metrů a postavena byla v roce 1971. Jsou zde k pronájmu administrativní prostory a jedná se o 23. nejvyšší stavbu v České republice, která v roce 2002 prošla zásadní rekonstrukcí.
Na rohu Evropské a Kladenské ulice na Przae 6 se plánuje stavba primárně administrativního komplexu AFI Vokovice. Ujme se ho architektonické studio DAM architekti, které navrhlo 2 budovy o 6-8 nadzemních podlažích. Na jejich střeše dojde k výsadbě luxusní zeleně a sadovým úpravám.
V době první republiky zde byla postavena zajímavá vilová čtvrť, jejíž domy stojí do půlkruhu. K této části Prahy patří také sídliště Červený Vrch, které získalo svůj název po kopci Červený vrch.
U hranice Vokovic leží luxusní Šárecké údolí s vodní nádrží Džbán, což dělá z této oblasti příjemnou lokalitu k bydlení. Je to především luxusní poloha a vybudované metro vedoucí do stanice Nádraží Veleslavín (na Můstek se trasou A odtud dostanete přibližně za 10 minut), které dělají z této čtvrti náležící Praze 6 atraktivní a žádané místo k bydlení.