Benjamin Hubert společně s designovým studiem Layer a belgickou firmou Marerialize, světovými lídry v 3D softwaru, přišli s opravdu nezvyklým, ale velice prospěšným a luxusním návrhem.
Prototyp luxusní křesla pro vozíčkáře je výsledkem šestiměsíčního výzkumného období prováděného společností Layer společně s uživateli vozíčků a lékařů. Výsledný invalidní vozík se přesně přizpůsobuje k tvaru těla, váze a postižení jednotlivce, čímž se snižuje zranění a zvyšuje se komfort, flexibilita a podpora.
Londýnské luxusní studio Layer popisuje designové křeslo Go jako "nástroj ke zlepšení kvality života uživatelů vozíčkářů". 3D kreslená židle bude vybavena sedadlem a podnožkami vyrobenými na míru.
Je třeba dodat, že projekt je výsledkem dvouleté spolupráce s belgickou firmou Materialise, světovými odborníky v 3D softwaru.
Přiložená aplikace GO umožňuje uživatelům účastnit se procesu návrhu vozíčku specifikováním volitelných prvků, vzorků a barev při zadávání objednávek. Jakmile bude invalidní vozík navržen a objednán prostřednictvím aplikace, mohl by být doručen do dvou týdnů.
3D tisk v sobě skrývá stále nevyčerpatelné možnosti, v dnešní době zažívá neuvěřitelný rozmach napříč všemi odvětvími. Tisknou se opravdu mnohé produkty, stavební konstrukce domu, boty, či nejrůznější součástky. 3D tisk je pro výrobu invalidního vozíku velice výhodný, jelikož dostupnou technologií dokáže zachytit jedinečný tvar těla každého člověka, a tím zlepšil formu velmi potřebného produktu a poskytnout výjimečný komfort.
Sedadlo je pak vytištěno ve dvou materiálech: z poloprůhledné pryskyřice a termoplastického polyurethanového (TPU) plastu, který zajišťují tlumení nárazů, zatímco titan bude použit pro konstrukci nožního prostoru.
Není to ušlechtilý a skvostný záměr využít technologii 3D tisku v odvětví, kde to opravdu může pomoci?