V prezidentské volbě mají čeští sázkaři jasno. Podle nich by se mohl stát novým prezidentem generál Petr Pavel. Bývalé tenistce Lucii Šafářové se v brněnské nemocnici narodil syn Oliver. Naopak rodinu zpěváka Nick Cavea, který by se měl za více než měsíc představit v Praze, postihla smutná událost. Jeho syn si vzal život.
Bývalá tenistka Lucie Šafářová se na svém Instagramu pochlubila synem, kterého má s hokejistou Tomášem Plekancem. Dostal jméno Oliver.
uvedla k tomu Šafářová.
Je to již druhé dítě do rodiny. Vychovávají již spolu 2,5 roku starou dceru Leontýnku. Plekanec má navíc z předchozího manželství se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou desetiletého syna Matyáše a sedmiletého Adama.
Podle sázkových kanceláří má největší šanci stát se budoucím prezidentem Česka generál Petr Pavel. Jak uvedl portál Seznam Zprávy, pravděpodobnost na jeho zvolení je podle sázek zhruba třetinová. V případě lídra hnutí ANO Andreje Babiše pak čtvrtinová. Třetím v pořadí je senátor Pavel Fischer a čtvrtým odborářský předák Josef Středula. Toho podpořil nedávno i prezident Miloš Zeman. Pátou v pořadí je ekonomka rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Výsledky, které nelze ale zaměňovat za předvolební průzkumy, vyjadřují šance podle sázek, nikoliv procentní podporu každého z kandidátů.
Australskému zpěvákovi Nicku Caveovi, který v červnu vystoupí na pražském festivalu Metronome, zemřel již druhý syn. Jethro Lazenby. Nedávno mu byla diagnostikována schyzofrenie, když zaútočil na svoji matku Beau Lazenbyovou. Letos v květnu mu soud nařídil léčbu závislosti na návykových látkách a zakázal mu na dva roky s matkou kontakt.
uvedl Cave.
První syn známého zpěváka zemřel před šesti lety poté, co po užití LSD spadnul z útesu.
Nick Cave hraje kromě své kapely Bad Seeds v řadě dalších hudebních projektů. Z filmových rolí je asi nejznámější jeho působení ve filmu Nebe nad Berlínem. Cave je rovněž autorem několika knih, které vyšly i česky.
Letošní hlavní Pulitzerovu cenu za novinářskou práci, která je udělována za veřejnou službu, dostal list The Washington Post za zpravodajství kolem nepokojů v sídle Kongresu z loňského ledna. List The New York Times pak dostal hlavní ocenění za mezinárodní zpravodajství za sérii článků o amerických úderech bezpilotními letouny na Blízkém východě, které kvůli chybám při identifikaci cílů vedly k úmrtím civilistů. Zvláštní uznání dostali novináři působící na Ukrajině, kteří informují o vývoji ruské invaze. Pulitzerovy ceny udílí Kolumbijská univerzita v New Yorku a jsou považovány za nejprestižnější americké novinářské ocenění.
Americké akcie v úvodu týdne pokračovaly v prudkém propadu a dostaly se na třináctiměsíční minimum. Důvodem byly především vyšší dluhopisové výnosy, které spolu s vyhlídkou na agresivní zpřísňování měnové politiky oslabily růstové akcie. Investoři také mají obavy z prudkého ekonomického oslabení v Číně.
Oslabilo všech jedenáct hlavních sektorů indexu S&P. Energetický sektor klesl o šest procent na pozadí dvouprocentního poklesu cen ropy. Ztráty vykázaly i velké technologické společnosti jako Microsoft, Amazon, Apple, Alphabet, Meta nebo Tesla. Výrobci čipů odepsali čtyři procenta.
Zdroj: iDnes, Wikipedia, Seznam Zprávy, Extra.cz