Top hledané
Výsledky (0)
Jezdit po silnici, to umíme všichni. Ale luxusně kličkovat mezi stromy, sjíždět prudké kopce v přírodě, k tomu už se každý neodhodlá. V Čechách však komunita odvážných bikerů prudce stoupá. Patříte mezi ně i vy?

Singletracky zažívají boom! Tipy na 3 nejlepší v Čechách.

Eva Ledecká
31. 5. 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Singletracky v ČR

Pod pojmem singletrack si můžete představit cestu terénem, převážně lesem, která vede vždy jen jedním směrem. A to i nahoru, ale především dolů! Tato jízda je určena pro ty, kteří se nebojí rychlosti, ani mnohdy nerovného terénu. A jak je vidět, mladí Češi se nebojí!

Zelená pro děcka, černá pro profíky!

Pokud vás singletracky lákají, nezapomeňte věnovat svou pozornost barvě! Všechny singletracky jsou barevně rozlišené podle obtížnosti podobně jako sjezdovky. Zelená je pro úplné začátečníky, a to dokonce i pro děti na odrážedlech nebo handicapované. Tato jediná trasa má obousměrný provoz a cesta je širší. Modrá je pro mírně pokročilé a červená pro pokročilé. Černá je určená pro profesionály a zdatné bikery: sem si to zamíří jen ti nejostřílenější jezdci!

Singletrack pod Smrkem

První singletrack vznikl v Čechách už v roce 2008 v Jizerských horách – Singletrack pod Smrkem. V současné době tu můžete projet celkem přibližně 80 km a najdete tu všechny stupně obtížnosti. Nástupní místo je v Novém Městě pod Smrkem.

Prodej luxusního bytu 3kk v Pařížské ulici
Prodej luxusního bytu 3kk v Pařížské ulici, Praha 1

Trutnov trails

V přírodě v okolí Trutnova najdete poměrně hustou síť single tracků s různou obtížností. Nastupuje se v trailcentru Lhota u Trutnova a na parkovišti Pod Sedmidomím. Trasu s názvem Pod Jeskyňkou si užijí náruživí jezdci, neboť ve 2 kilometrech náročného terénu zahrnuje také zdolání historického schodiště.

Špindl bike park

Za návštěvu stojí také Špindlerův Mlýn, areál Sv. Petr. Je tu připraveno celkem 6 tratí s umělými sklony, skoky, lávkami, klopenými zatáčkami, ale také s přírodními cestami plnými kamenů a přerostlých kořenů.

Luxusní sjezdy a terény nabízí také Island, Velká Británie, Peru, Havaj i Alpy. Tam se vypravíme zase příště!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Zákaz prodeje brček, plastových příborů a jiných jednorázových plastových produktů: tato zpráva proběhla v médiích před několika dny. Co se však změní konkrétně a jak se s tím poperou letní festivaly?

Letní festivaly bez brček a plastového nádobí!

Eva Ledecká
31. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Evropská unie konečně plánuje udělat něco opravdu smysluplného pro eliminaci plastových odpadů: zakázat prodej zatím alespoň některých plastových výrobků. Konkrétně se jedná o tyto: příbory, talíře, brčka, míchátka, plastové vatové tyčinky a tyčky k balónkům v případě, že se najdou cenově přijatelné alternativy a ty se doufáme najdou. Je to sice stále málo, ale aspoň něco!

Chcete se vykoupat?
Nutnost nebo nebezpečný rozmar?
Celkem běžný obrázek naší reality

Jak to budou řešit festivaly, poutě, dětské eventy a podobné kulturní akce? Budou muset používat talíře, příbory a tyčky k balónkům takové, které jsou vyrobené z ekologičtějších materiálů.

Festivaly plné plastů: tomu bude brzy konec!

Kdo byl na nějakém letním hudebním festivalu, tento obrázek má jistě před očima: louka plná plastových odpadků – od tácků, přes plastové nádobí, po kelímky. Je sice pravda, že už běžně funguje separovaný sběr kelímků a na některých festivalech se kelímky „pronajímají“, čímž se podporuje opětovné používání kelímku jedním konzumentem a jeho následné vrácení na stánek. Umělé příbory, misky a talíře však doposud řešeny nebyly.

Prodej bytu 4+1, Praha 1 - 135
Prodej bytu 4+1, Praha 1 - 135, Praha 1

Zpátky ke dřevu

Mnohé letní zahrádky, kde se připravují venku jídla, tento problém ale už dávno řeší. Dají vám papírový tácek a k němu, světe div se, elegantně vypadající příbor dřevěný. Vypadá lépe, dá se recyklovat a také vidlička se vám nezlomí tak, jak to velmi jednoduše dokáže ta plastová.

Brčka a míchátka – je to opravdu nutné?

Řekněme si to na rovinu, existence plastových míchátek a brček je opravdu docela bezvýznamná. Obzvláště plastová míchátka budí úžas. Nápoj se dá zamíchat čímkoliv jiným (třeba lžičkou nebo míchátkem dřevěným) a speciální plastový výrobek na tento 3 vteřinový úkon není potřeba. Jenže se používají v každém baru - zamícháte drink během několika málo sekund a míchátko letí do koše. Smysl tohoto výrobku je kde? Není. Pravda, brčko třeba k Mojitu se vážně hodí, ke Coca Cole už ale nutné vážně není. A nepotřebují ho ani děti! Pokud se jejich spotřeba omezí na minimum a v nevyhnutelných případech se budou používat brčka z ekologičtějšího materiálu, je to jenom dobře!

Určitě je na čase (nikdy snad není úplně pozdě), abychom se zamysleli nad svými návyky. Planeta nám dává jasná znamení a obětovat trochu svého komfortu k její záchraně, není přeci žádná oběť.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Životní styl Waste Free na vlastní kůži!
Zobrazit článek
Cover story: Bez obalu!
Zobrazit článek