Jedná se o moderní kulturní centrum, které pochází z let 1972 až 1977 a bylo postaveno díky přání tehdejšího francouzského prezidenta Georgese Pompidoua.
Přes 700 světových architektů tehdy bojovalo o to, aby zvítězili se svým architektonickým návrhem. Nakonec výběrové řízení vyhrálo duo architektů: Renzo Piano z Itálie a Richard Rogers z Velké Británie. Na projektu se také podílel Jan Kaplický.
Tato budova je představitelem tzv. "hi-tech architektury", která vyniká tím, že veškerá infrastruktura je vedena vně a nění nijak zakryta. Na stěně budovy každý na první pohled postřehne různobarevná potrubí. Modré značí klimatizaci, zelené vodovodní potrubí, žluté znamená elektrické vedení a červené je určené pro přemisťování osob.
Jak už to tak bývá u kontroverzních staveb, i Centre Pompidou má své obdivovatele i odpůrce.
Nic se však nezmění na faktu, že se luxusní architektura Centre Pompidou může pochlubit celou řadu technických vlastností, díky nimž se stala světový unikátem. Jedná se o novou generaci muzeí a kulturních center. Celá plocha 7 500 m² je k dispozici pro vystavování luxusních uměleckých děl a může být rozdělena a reorganizována dle libosti, což zajišťuje její maximální flexibilitu.
Na stavbu bylo použito 15 000 tun oceli a 11 000 m² skla. Tím, že je veškerá nosná konstrukce spolu s cirkulací použita v exteriéru, včetně hlavního schodiště zabudovaného ve skleněném tubusu, se Centre Pompidou stala skutečně průkopnickou budovou své doby. Nese s sebou dědictví velkých železných budov, které zde byly k vidění koncem průmyslového věku. V mnoha ohledech je tato luxusní stavba futuristická a její inovativní až revoluční charakter učinil Centre Pompidou jednou z nejvíce reprezentativních budov 20. století.
Budova má celkem 10 pater o celkové rozloze 7 500 m².
Sahá do výšky 42 metrů, délka budovy je 166 metrů a šířka 60 metrů.
12 210 m² je určeno pro vystavování kolekcí moderního národního umění - musée national d’art moderne.
5 900 m² je určeno pro dočasné výstavy.
V budově se nachází 2 uxusní kina s 315 a 144 místy k sezení.
Je zde místo pro různorodá představení se 384 místy k sezení a posluchárna se 158 místy k sezení.
Najdete zde vědeckou knihovnu, čítárnu a luxusní kavárnu.
Největší lákadlem je 5. patro, kde najdete díla slavných umělců, jako je například Pablo Picasso, Marcel Duchamp, Vasil Kandinsky, Joan Miró nebo Jackson Pollock.