Své nadání utvrdil studiem na ČVUT v Praze. Do podvědomí široké veřejnosti se dostal díky svým vrcholným stavbám během kubistického období v letech 1911 – 1914.
Prvním luxusním kubistický dílem byla Kovařovicova vila v Praze Vyšehradě. Sám majitel Bedřich Kovařovic byl stavitel a inspektor stavebních podniků pražské obce. Jeho výstavní vila obsahuje kubistické prvky nejen v exteriéru, ale promítly se i v interiéru a rozvržení přilehlé luxusní zahrady. Zdůrazněné průčelí Chochol situoval směrem do zahrady. Od roku 1958 je vila zapsána v seznamu nemovitých kulturních památek ČR.
Je pro nás historickou stavbou, ale stále tak moderní. Láká svým zevnějškem, svým dráždivým rozpohybovaným exteriérem. Tato budova nikdy nezestárne.
Rašínovu nábřeží č. 6-10 vládne trojdům s čistě kubistickým průčelím. Zato interiér připomíná barokní palác s moderním vybavením, na tehdejší dobu hodně luxusně zařízený.
Poslední kubistická stavba od tohoto architekta, Hodkův nájemní dům, stojí v Neklanově ulici. Jedná se o čtyřpodlažní luxusní budovu s kubisticky členěným průčelím a velice nápadnými nárožními balkóny.
Do života architekta tvrdě zasáhla 1. světová válka, jenž posunula zájem umělce jiným směrem. Ve 30. letech minulého století pracuje na návrzích obytné vily ve stylu funkcionalismu. Žádná práce s povrchem, vše je podřízeno funkci. Krása se projevuje v jednoduché a čisté linii, v hladké omítce.
Chochol řešil i jiné výzvy. Pracoval na řešení malometrážních bytů. V roce 1936 se zúčastnil architektonické soutěže na stavbu nejmenší bytů v Praze Břevnově, které byl určeny chudým občanům s celkovou rozlohou 36 metrů čtverečních. V tomto duchu se nesly i další stavby obytných domů v Praze Libni a Holešovicích.