I přes koronavirovou pandemii, kdy nikdo neví, jakou rychlostí a jakým způsobem se mění nejrůznější protiepidemická opatření, Praha nezaostává s inovacemi. Pro obyvatele metropole vymýšlí nejrůznější revitalizace a obnovování toho, co nám tu tak chybí, a to jsou veřejná zelená prostranství. Po představení nové cyklostezky, která povede z Vršovic do Hostivaře, nyní představuje koncept přírodního parku mezi Karlínem a Libní.
Jedna z nejzanedbanějších částí Prahy tak dostane zbrusu nový kabát. Dalo by se hovořit o nových „plicích“ města, přestože velikosti newyorského Central Parku nedosáhne.
V meandru Vltavy na území o rozloze 56 ha plánuje Praha částečně zachovat městskou divočinu a většinu oblasti postupně upravit pro volnočasové aktivity. Nové řešení bude zároveň plnit funkci protipovodňové ochrany Prahy.
Jeden z největších pražských parků vznikne vedle nové čtvrti, která vyrůstá na pomezí Karlína a Libně. Lokalita se tak stane atraktivním místem nejen pro bydlení a práci, ale také pro odpočinek. V celé oblasti totiž dosud chybí velký veřejný prostor pro sport a setkávání. Proto bude hlavní město prostřednictvím Institutu plánování a rozvoje řešit budoucí podobu Rohanského ostrova ve spolupráci s místními aktéry a obyvateli. Máme se tak na co těšit.
V oblasti o rozloze přibližně poloviny Stromovky vznikne přírodní park metropolitního významu.
popisuje Petr Hlaváček, I. náměstek primátora pro územní rozvoj.
Kromě parku čeká území také výstavba tisíce bytů a administrativních prostor, které podél ulice Rohanské nábřeží vznikají v rámci projektu Rohan City.
Libeňský most je v katastrofálním stavu už řadu let. Jednalo se o jeho zbourání i rekonstrukci. Je trnem v oku všem, ale památkáři se snaží ho zachránit v podobě, jaké je.