Vyčnívající ven z města, na konci mola, na řece Labi leží majestátní budova Elbphilharmonie. Bývalý sklad na kakao dal základ pro její typický hranatý cihlový tvar. Velkou část objektu tvoří úchvatná skleněná struktura, která připomíná zmrazené vlny čnící až k samotnému vrcholu. Nabízí se kouzelný výhled na přístav, půvabné věže starého obchodního centra a krásu samotného nebe Hamburku. To vše z výšky úctyhodných 37 metrů.
Za tímto odvážným a ojedinělým architektonickým kusem stojí švýcarské studio Herzog & de Meuron. Švýcarští architekti Jacques Herzog a Pierre de Meuron, mezi jejichž nejznámějšími počiny patří "Ptačí hnízdo" nebo chcete-li „spletené špagety“ (olympijský stadion v Pekingu) a galerie Tate Modern v Londýně. Jsou také autory mnoha nóbl bytů, restaurací a také luxusních hotelů.
Při vstupu vás oslní luxusní foyer a nasměruje vás do Velkého sálu, Recital Hall, kavárny nebo recepce. Impozantního vstupu je dosaženo přes 82 metrů dlouhým eskalátorem. Návštěvník je doslova ponořen do zářící sféry tunelu. Skleněné filtry odrážející a lámající světlo vytváří mimořádnou atmosféru budovy. Velký sál, přezdívaný jako srdce Elbphilharmonie, pojme až 2100 diváků. Pro ještě lepší hudební zážitek byla zajištěna perfektní akustika, a to díky speciálnímu materiálu od mezinárodně uznávaného výrobce Yasuhisa Toyota. Kontrast tvoří Recital Hall, která se přibližuje spíše klasické podobě koncertních sálů. Kapacita sálu je 550 osob a nachází se ve skleněném korpusu, jenž je také speciálně oddělen. Poslední sál Kaistudio1 je pro zhruba 170 návštěvníků.
Oslňující a jedinečná je i celá fasáda Elbphilharmonie, která vás zaujme na první pohled. Skládá se z 1100 kusů tabulí, z nichž každá měří čtyři až pět metrů na šířku a tři metry na výšku. Samostatná okna jsou mistrovským dílem inženýrství.
Elbphilharmonie je důkazem toho, že je možné zakomponovat budovu, jakožto živý prvek, do městského prostoru, který se ve dne třpytí ve slunečním světle a v noci září jako diamant.
Nenechte si ujít tento luxusní hamburský skvost!