tyto nebo podobné napomenutí potomků je dobré v dnešní době zvažovat s rozumem. Z "civění" do obrazovky monitoru se totiž čas od času může vyklubat docela fajn přivýdělek. Své by o tom mohli vyprávět například rodiče Kyla “Bughy“ Giersdorfa z USA, který zvítězil ve Světovém poháru v počítačové hře Fortnite. Díky nejvyššímu dosaženému počtu 59 bodů získal tři miliony dolarů – tedy necelých šedesát devět milionů korun, částku, kterou si z Wimbledonského stadionu letos neodnesla ani tenisová hvězda Novak Djoković nebo Simona Halep. Stejný obnos peněz si mezi sebou rozdělili i dva teenageři z Norska a Lotyšska, kteří se utkali v týmové kategorii
Pokud jste o Fortnite doposud neslyšeli ani nečetli, jistě se to letošním Světovým pohárem změní. V Národním tennisovém centru Billie Jean King, kde se turnaj konal, sledovalo mladé hráče přes 22 500 diváků a dalších sto tisíc fanoušků online.
A co je vlastně cílem hry? Na první pohled docela snadný úkol - zůstat jako poslední na živu ze všech sto hráčů.
Tuto online videohru vydalo v roce 2017 studio Epic Games, která na hře vydělává měsíčně okolo 300 milionů dolarů. Celosvětově má tato počítačová hra přes 250 milionů registrovaných uživatelů a to i především díky tomu, že je dostupná na všech zařízeních zcela zdarma.
Dobám, kdy za stoly monitorů seděli jen "tlustí ajťáci" s koblihou na stole už dávno odzvonilo. Víkendový zápas Fortnite potvrdil již dlouho zmiňovaný fakt, že v e-sportu, tedy v profesionálním hraní, je velká budoucnost. Světový herní průmysl prochází neustále velkým vývojem, a tak není divu, že se současnému času strávenému ve virtuálním světě přisuzuje stejný čas jako doba strávená na hřišti s míčem nebo s tenisovou raketou. Pokud se totiž chcete stát profesionálním hráčem, který bude vydělávat statisíce, připravte se na hodiny strávené hraním abyste se mohli měřit s těmi nejlepšími.