Pražská Troja je nejen místem s bezkonkurenčním umístěním uprostřed luxusní zeleně obklopené zahradami, parky, vinicí, živoucí přírodou, čerstvým vzduchem a komfortním klidem, ale i dostupností všech služeb. Lokalita je zasazena v blízkosti centra města. Právě v tomto úchvatném místě se nachází viniční usedlost Salabka.
První zmínky o vinici bychom nalezli v roce 1228. Co se týče největšího rozmachu pěstování vína, to Salabka zažila za vlády Karla IV. Stavební části samotné usedlosti pocházejí nejpravděpodobněji z přelomu 16. a 17. století. Je to doba, kdy se mezi vlastníky vyskytuje poprvé příjmení Salaba. Současné pojmenování však pochází z 18. století a je odkazem nejznámějšího majitele Jana Kašpara Salaby. V 19. století k usedlosti patřily kromě hlavní budovy také sýpka, stodola i hospodářská budova.
Celý areál byl v roce 1948 prohlášen kulturní památkou a následně vinice prošla rekonstrukcí. Na svou komplexní obnovu však musel ještě nějaké to desetiletí počkat. Noví vlastníci se pustili do přestavby s příslibem vrátit luxusní kouzlo a punc viniční vily. V devadesátých letech 20. století se postupně usedlosti navracel jeho původní záměr a život. Rekonstrukce zasáhla jak jednotlivé budovy, tak i vinice. Dnes se pod značkou Salabka pěstuje až 15 luxusních odrůd vín.
První informace o trojské vinici najdeme v archivech Jiřského kláštera na Pražském hradě. Víno pro naše krále se zde tehdy pěstovalo po generace. Novodobá historie současné podoby vinice Salabka započala v letech 1953 - 1955. Vinici, zničenou komunistickým režimem, pomohl zachránit profesor Vilém Kraus. Patří mu dík za to, že můžeme ochutnávat „nápoj králů“.
Kromě luxusní vily Salabky, vinařství s restaurací, se zde nachází i první pražská palírna. Navíc je možné spojit si výlet s přespáním v místních apartmánech.