Jeho druhé jméno by mohlo být "Překvapení". Protože právě tak můžeme vnímat jeho výtvarná díla. Nemá ambice stát se velkým umělcem západního světa, spíš jen s radostí a pracovitostí dělat to, co mu jde nejlépe – instalace a sochy. Sám říká, že každé dílo je anabáze sama pro sebe. Pracuje jen od věci k věci, nevisí nad ním doktríny, kterých by se musel držet.
Pro Prahu toho vytvořil hodně, např. pomník Mementum mori pod Nuselským mostem, který byl slavnostně odhalen v roce 2011 jako tichá připomínka všech zmarněných životů sebevrahů. V roce 2013 Bike to heaven odkazuje k jeho lásce cyklistice a taky propagátorovi ježdění na kole, Janu Bouchalovi, který zahynul při dopravní nehodě. Tímto luxusním pomníkem se připomínají životy všech cyklistických nadšenců. Jedná se přitom o 14 metrů vysokou lampu pouličního osvětlení se čtyřmi reflektory a připevněné kole směřující k nebi, umístěné ve výšce 11 metrů.
Velká retrospektiva jeho posledních pět let práce představila výstava Nervous Trees v Rudolfinu, kde se shromáždily jeho velkolepé práce a proměnily tak ctihodnou matičku galerii v postmoderní prostor plný "harampádí". Však nenechte se zmást, sokly polystyrenu, známého zateplovacího materiálu, představovaly Nervous trees, přes které jste se mohli prodírat až k samé podstatě výstavy. Zdánlivě banální fragmenty akcentují k vzájemné spolupráci, ve své podstatě odkazují k fungování složitějších systémů. Stejně tak i instalace Postnaturalia, velká plocha umělé krajiny ze součástek elektronických zařízení, vytvářela poetickou a drastickou i luxusní iluzi zároveň.
Krištof Kintera přerostl svým velkým uměleckým talentem hranice Česka, jeho luxusní díla jsou vystavována v Basileji, Rotterdamu, Bratislavě.