Skotsko je národem návrhářů a inovátorů. Příkladem může být návrh vodotěsné tkaniny od Charlese Macintosha či průkopnická práce biologa, sociologa a průkopníka urbanismu Patricka Geddese, který stojí za zlepšováním městských životních podmínek a vytvářením moderního urbanismu. Právě inovativním řešením, zasazením budovy jakoby splývající s okolím, se řadí nové Victoria & Albert Museum of Design k luxusnímu dokonalému architektonickému počinu.
Tento designový skvost se nachází uprostřed města. Jeho přestavba stála 100 milionů dolarů, což je dvojnásobek původního odhadu, ale výsledek rozhodně stojí za to. Svého úkolu a poslání – obohatit životy prostřednictvím designu, se město zhostilo znamenitě. Je to místo objevů, učení a inspirace.
„Naše ambice dosahuje daleko za naši pozoruhodnou stavbu. Nové muzeum je katalyzátorem, místem spojení, které sdružuje lidi a různorodé organizace novým tvůrčím způsobem, projeveným partnerstvím našich pěti zakladatelů: městské rady v Dundee, univerzity v Dundee, univerzity Abertay, skotské společnosti a společnosti V & A.“ Victoria & Albert Museum of Design
Stálé expozice v galeriích budou zobrazovat kolem 300 exponátů, od architektury až po módu, zdravotnictví, nábytek, či inženýrství a design videoher. Vystavené luxusní předměty budou pocházet ze světově proslulých sbírek umě a designu, muzeí, soukromých sbírek skotských i světových návrhářů. Vstup do těchto stálých galerií bude zdarma.
Samotné otevření muzea započne luxusní velkorysou výstavou Ocean Liner: Rychlost a styl. Expozice bude obsahovat zaoceánské parníky, které v Evropě nikdy předtím nebyly viděny První oceánská plavidla byla postavena v polovině 19. století. Technologické inovace, jako je parní stroj a ocelový trup, umožnily vybudovat větší a rychlejší linky. Po skončení druhé světové války díky velkému rozvoji dopravy pomoci dálkových letadel, bylo využití zaoceánských lodi na sestupu. Dnes je už v provozu pouze jediná transatlantická linka – RMS Queen Mary 2.
Už se nemůžeme dočkat.