Letos to vážně stálo za to! Předávání prestižních Oscarů bylo letos plné fascinujících modelů - občas ale nevzbudily pozornost v pozitivním slova smyslu. Komu to slušelo, to už jste viděli sami. My jsme pro vás ale připravili výběr toho největšího bizáru, který letos dorazil.
Předávání Oscarů je největší hollywoodskou nocí, na kterou se celebrity připravují dlouhé měsíce dopředu. Není tedy žádným překvapením, že každá hvězda doufá, že bude vypadat co nejlépe. Ne každý se však trefí do černého. Komu to tento rok opravdu nevyšlo?
Ačkoliv se herečka snažila vypadat sexy, puntíkovaný vzhled nebyl něco, co bychom čekali na takové události. Oscaři si zkrátka žádají trochu tajemna, noblesy, elegance. Šaty by udělaly parádu na vesnické tancovačce, na červený koberec ale nestačily.
Růžové šaty zpěvačky Ariany Grande vypadaly jako luxusní spací pytel, do kterého zabalíte pytlíček s cukrem - vše navrch s oversized rukávy. Navíc měla celou dobu nepřítomný výraz, který jen naznačoval, že v jejím životě se toho zřejmě děje víc, než momentálně sdílí se světem. Působila přeslazeně, zvláštně, šaty dobře neseděly… Zlaté černé mini.
Jindy dokonalý manželský pár, teď podivné zjevení s hnědým sakem. Proč se Matthew nestavil cestou pro něco slušivějšího? Ani odhalená diamantová podprsenka Camily nezískaly mezi módními kritiky vyšší známky, a má to svůj jasný důvod. Celý outfit působí, jako když vám maminka poprvé půjčí svou šperkovnici a vy na sebe nasázíte vše, co v ní najdete. Není to vkusné, šaty mají podivný střih a rozpuštěné vlasy k takovému modelu? To už je jen třešnička na dortu celé podivnosti.
Možná si Matthew řekl, že když už má jméno, které nikdo neumí vyslovit, alespoň na sebe upozorní hnědým sakem. Pak by to smysl dávalo...
Musíme ocenit krásnou a luxusní barvu, kterou Ava pro své šaty zvolila. Kdyby měly jiný střih, jistě by byla hvězdou večera. Ale podivné obří opasky na ramenou byly zkrátka jedna velká šílenost. Marně přemýšlíme, kdo by si tohle na sebe dobrovolně vzal, kdyby za to nedostal miliony za reklamu. Ale tak proti vkusu…
Na to lze říct jen jediné - ty šaty nemají žádný pořádný střih! Jako by Andrea doma z pohovky na poslední chvíli sebrala přikrývku a obmotala ji kolem sebe. Vlastně na to není co říct. Neslušelo by to nikomu.
Těžko říct, co si o tomto modelu myslet, ale zřejmě je důležité, že je Erika šťastná a cítí se v něm dobře. Mezi vrstvami tylu, rukavic po lokty a velkého květinového náhrdelníku se toho na tom modelku prostě děje příliš moc. Vlastně to nedává vůbec smysl.
Americká modelka Molly Sims zvolila krásnou barvu i střih luxusních šatů, ale výstřih zničil jinak jemnou róbu. Není pochyb, že se svou postavou si může dovolit i něco odvážnějšího. Ale tohle spolu zkrátka nefungovalo.
Od roku 1929 se udílení Oscarů stalo jednou z nejprestižnějších a nejočekávanějších událostí ve světě filmu. Koná se každoročně v Los Angeles a ocení ty nejvýraznější tvůrčí talenty filmového průmyslu. První udílení Oscarů se uskutečnilo 16. května 1929 v hotelu Roosevelt v Hollywoodu. Od té doby se ceremoniál vyvinul z prostého večírku v jedinečnou událost, která přitahuje pozornost celého světa. Proč se však tato událost stal tak významnou a jaké jsou důvody jejího konání?
Oscar je považován za jeden z nejvyšších ocenění, kterého může filmař dosáhnout, a získání této ceny často znamená zásadní posun v kariéře. Udělení Oscara zároveň pomáhá propagovat filmy a umělce, což je pro produkci velmi žádoucí. Událost ale také každoročně spojí celý filmový průmysl. Producenti, herci, režiséři, scenáristé a mnoho dalších profesí se sejdou, aby oslavili své kolegy a projevili uznání jejich úsilí. Jde proto také o sdílení zkušeností nebo získávání cenných kontaktů.
Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli: Oppenheimer, Cillian Murphy
Nejlepší film: Oppenheimer
Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli: Ema Stone, Chudáčci
Nejlepší píseň: What Was I Made For?, film Barbie, Billie Eilish, Finneas O'Connell
Nejlepší celovečerní animovaný film: Chlapec a volavka, Hajao Mijazaki, Tošio Suzuki
Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli: Da'Vine Joy Randolph, Zimní prázdniny
Nejlepší režisér: Christopher Nolan, Oppenheimer
Nejlepší cizojazyčný film: Zóna zájmu, Jonathan Glazer
Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli: Robert Downey Jr., Oppenheimer
Nejlepší filmová hudba: Ludwig Göransson, Oppenheimer
Nejlepší celovečerní dokumentární film: 20 dní v Mariupolu, Mstyslav Černov, Raney Aronson-Rath, Michelle Mizner
Nejlepší původní scénář: Anatomie pádu, Justine Triet, Arthur Harari
Nejlepší adaptovaný scénář: American Fiction, Cord Jefferson
Nejlepší krátký animovaný film: War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko, Brad Booker, Dave Mullins
Nejlepší krátký hraný film: Podivuhodný příběh Henryho Sugara, Wes Anderson, Steven Rales
Nejlepší vizuální efekty: Godzilla Minus One, Takashi Yamazaki, Kiyoko Shibuya, Masaki Takahashi
Nejlepší kamera: Oppenheimer, Hoyte van Hoytema
Nejlepší krátký dokumentární film: Poslední opravna hudebních nástrojů, Kris Bowers, Ben Proudfoot
Nejlepší návrh kostýmů: Chudáčci, Holly Waddington
Nejlepší střih: Oppenheimer, Jennifer Lame
Nejlepší masky: Chudáčci, Nadia Stacey, Mark Coulier, Josh Weston
Nejlepší výkon ve výpravě: Chudáčci, Shona Heath, Zsuzsa Mihalek, James Price
Nejlepší zvuk: Zóna zájmu, Johnnie Burn, Tarn Willers
Zdroj: redakce, wwd.com, cbsnews.com