Tomáš Baťa byl z cest po Americe unešen velkostavbami. Jeho sen pak naplnil o dvacet let mladší bratr Jan Antnín Baťa, ten se nebál pustit do nevídané stavby - nejvyšší budovy v Československu a druhou nejvyšší v Evropě, která má jedinečný unikát.
Vyspělost tohoto nápadu podtrhuje i technologická virtuozita. Kancelář se pohybuje bez záchvěvů, škubání či nepříjemného třesu. Tento luxusní nápad je opředen řadou mýtů, jako že měl sloužit k pozorování práceschopnosti zaměstnanců. Byl však vybudován s cílem rychlé komunikace se zaměstnanci po celé budově.
Výtah vzbuzoval obdiv po mnoha stránkách. Samotná místnost 6x6 metrů je luxusně vybavena, je v ní klimatizační jednotka, která udržuje stálou teplotu od 18 do 25 stupňů. „Místnost“ disponuje vlastním signalizačním zařízením, dále pak automatickým signalizačním požárním hlásičem, umyvadlem s teplou a studenou vodou, odpadem. Speciální „vychytávkou“ byl i zatemňovač. Tedy tlačítko, které by v případě války zatemnilo okno zelenými roletami. Nechyběly ani telefonické přístroje firmy Siemens, které byly napájeny na malý rozvaděč. Luxusní interiér v dezénech dřeva, rustikální pracovní stůl, vlastní firemní amplion.
Tento skvělý nápad podtrhuje genialitu jeho zadavatele. Preciznost provedení dokládá i to, že se ve výtahu dochovala dokonce původní podlahová krytina – Zlinolit.
Mrakodrap plný velkých ambicí s pořadovým číslem 21, šestnácti patry a celkovou výškou 77,5 metrů. Kromě jedinečnosti a luxusního zázemí, je stavba raritou právě kvůli důmyslnému výtahu. Výtah byl zprovozněn v roce 1939. V době, kdy byl J. A. Baťa v cizině. Škoda jen, že ho pak Jan A. Baťa sám nevyužil, ikdyž pro něho sám architektovi doporučil strojovnu firmy Otis.