Ve věku osmdesáti let zemřel včera před půlnocí idol českých, rakouských a německých žen Karel Gott. V polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií.
Za více než padesát let kariéry vydal na tři stovky desek a nazpíval kolem tisícovky písní. Mezi nejoblíbenější asi budou vždy patřit Lady Carneval, Trezor, Kávu si osladím nebo třeba Stokrát chválím čas.
Nejvýznamnější český zpěvák se narodil v Plzni 14. 7. 1939, svou nehasnoucí jiskrou si získal snad každou ženu, milován byl, je a pravděpodobně bude napříč všemi generacemi. Na šibalský úsměv, šarmantní projev a gentlemanské chování teď už budou jeho fanynky bohužel jen vzpomínat. Karel Gott byl balíček všeho, co by měl správný elegán mít. Dvaačtyřicet slavíků je toho důkazem.
První veřejné vystoupení Karla Gotta se odehrálo na amatérské soutěži Volné tribuny. Psal se rok 1957. Do soutěže se přihlásil díky plakátu, který visel v kantýně ČKD. Přihlásil se pod jménem Karel Matějíček, nechtěl totiž, aby se o jeho vystoupení dozvěděli rodiče, kteří si přáli mít z Karla pořádného řemeslníka.
Nakonec to ale byla jeho matka, která mu tentýž rok přinesla osudnou přihlášku do soutěže pro mladé zpěváky – Hledáme nové talenty.
„Končil jsem druhý rok učení v ČKD Stalingrad. Když jsem se dostavil na soutěž, cítil jsem se jako doma, protože mne hudebníci znali jako náruživého posluchače z kavárny Vltava a byli ke mně milí. Nevyhrál jsem. Po soutěži však ke mně přišel Karel Krautgartner s nabídkou, abych s jeho orchestrem ve Vltavě zazpíval. To pro mne znamenalo víc než výhra. Středy ve Vltavě byly vyhrazeny hostujícím zpěvákům a pro mne se staly "mými středami". Celý týden jsem se těšil na středu a cítil, že mi patří celý svět.“
Mistře, celý svět vám patřil nejen tehdy...