Top hledané
Výsledky (0)
Bývalý premiér Velké Británie se nečekaně vrací do britské vlády.

Ranní ptáče: Návrat Davida Camerona do vrcholné politiky způsobil v Británii šok. V Nepálu byl zakázán TikTok

Radim Červenka
14. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
David Cameron

Mezi konzervativce se vrátil jeden z nejvýraznějších politiků posledních let, jeho comeback nikdo neočekával. Další zemí, která zakázala čínskou sociální síť TikTok, se stal Nepál. V San Francisku byli přepadeni a okradeni zaměstnanci České televize, ačkoliv přišli o vybavení, nic vážného se jim nestalo. V Číně absolventi vysokých škol nemůžou nalézt adekvátní uplatnění a narůstá mezi nimi míra nezaměstnanosti.

Strůjce referenda o Brexitu je zpět

Ministerský předseda Rishi Sunak jmenoval v pondělí Davida Camerona ministrem zahraničí, překvapivou volbu čekal jen málokdo. Nový člen britské vlády stál v jejím čele jako premiér v letech 2010 až 2016. Cameron rezignoval na vrcholnou exekutivní funkci po prohraném brexitovém referendu, sám vystupovat z Evropské unie nechtěl, ale referendum vyhlásil kvůli vnitrostranickým sporům mezi konzervativci.

Zatímco pro Camerona se jedná o příležitost k napravení reputace po neuváženém vyhlášení brexitového referenda, premiér Sunak čelí za jeho nominace kritice z vlastní strrany, která je podle aktuálním volebních průzkumů odsouzena prohrát další sněmovní volby s labouristy, píše o události server Politico.com.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Čínská sociální síť TIkTok skončila v Nepálu

Stránka, která e dlouhodobě lákadlem pro nejmladší uživatele internetu, byla v Nepálu zakázána s konstatováním, že "poškozuje společenskou harmonii". Rozhodnutí přišlo následující den po zavedení nové legislativy ohledně provozovatelů sociálních médií, kteří nově musí mít v zemí založeny styčné kanceláře.

Nepál není první zemí zakazující užívání TikToku. Sociální síť s miliardou uživatelů není povolena např. v Indii a zakázána byla síť i v Montaně, jednom ze státu USA. Podle vyjádření Rekha Sharma, nepálského ministra informačních technologií, se prostřednictvím TikTOku šířil zlovolný obsah, informovala BBC.

V San Francisku byl okraden štáb České televize

Náhle byli přepadeni novináři a jejich doprovod z České televize v jednom z největších amerických měst. Podle svědectví přepadených, před nimi vystoupil tři ozbrojení lidé a donutili je odevzdat veškeré televizní vybavení. Jeho hodnota činila přibližně 414 000 korun. 

Případ vyšetřuje sanfranciská policie jakou loupežné přepadení. Mezi okradenými měl být kameraman Milan Nosek a zahraniční zpravodaj ČT Bohumil Vostal. Během přepadení však nikomu z nich nemělo být ublíženo na zdraví. Oba pracovníci české veřejnoprávní televize pokračují v práci s náhradní technikou a sledují aktuální setkání Joe Bidena se Si Ťin-Pchingem. San Francisko čelí kritice kvůli problémům s kriminalitou již delší dobu, nedávno byli ve městě například okradeni novináři CNN, uvedla ČTK.

Čínští absolventi sní o práci v internetových korporacích, v realitě je však čeká státní správa

Ačkoliv mladí Číňané touží po sociálním vzestupu prostřednictvím diplomu na některé z tamějších univerzit, probíhající ekonomická krize jim tento cíl zásadní způsobem komplikuje. Vysokoškolští absolventi tak nyní nastupují do pozic knihovníku, úředníků nebo recepčních, které dlouhodobě tamější vláda vytvářela zejména pro starší nebo znevýhodněné lidi.

Analytici v Číně letos sledují nárust konkurence mezi univerzitními absolventy, kteří mnohdy obtížně získávají pozice ve venkovských oblastech. Takovéto pozice jsou však placeny v rozmezí mezi 275-412 dolary (přibližně 5000-8000 Kč) měsíčně. Podle statistik mezi absolventy panuje v Číně nezaměstnanost až 21, 6 %, informuje agentura Reuters.

 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze