Podle informací Microsoftu jsou v internetovém prostoru publikovány produkty ruské propagandy, jejichž cílem je ovlivnit letošní prezidentské volby v USA. Na slavném německém Oktoberfestu nepůjde kouřit marihuanu kvůli nové bavorské legislativě. Izrael se nehodlá řídit mezinárodními doporučeními směrem k Íránu, vyplynulo z rozhovoru mezi Benjaminem Netanjahuem a Davidem Cameronem. Sněmovna reprezentantů USA bude jednat o klíčovém balíčku pomoci pro Ukrajinu.
Společnost Microsoft ve středu uvedla, že ruské online kampaně s cílem ovlivnit nadcházející prezidentské volby v USA se během posledních 45 dní rozběhly, ale pomaleji než v minulých volbách. Účty napojené na Rusko šíří rozdělující obsah zaměřený na americké publikum, včetně kritiky americké podpory Ukrajiny ve válce s Ruskem, uvedli ve zprávě výzkumníci technologického gigantu.
Ruské velvyslanectví ve Washingtonu na žádost o komentář nereagovalo, ale Kreml minulý měsíc uvedl, že se do listopadových amerických voleb vměšovat nebude. Odmítl také obvinění USA, že Rusko organizovalo kampaně s cílem ovlivnit americké prezidentské volby v letech 2016 a 2020, napsala agentura Reuters.
Vláda jihoněmecké spolkové země Bavorskov úterý oznámila, že zakáže kouření konopí na veřejných festivalech, v pivních zahradách a dokonce i na nejpopulárnějším pivním festivalu na světě Oktoberfestu. Kde budou moci návštěvníci vypít nelimitované množství piva, ale bez možnost kouřit marihuanu.
Místní úřady v Bavorsku budou také moci zakázat konzumaci konopí na veřejných prostranstvích, jako jsou venkovní bazény a parky pro volný čas, jakým je například mnichovská Englischer Garten, uvedla ohledně zákazu agentura AP.
Benjamin Netanjahu řekl britskému ministru zahraničí Davidu Cameronovi, že Izrael "sám rozhodne", jak reagovat na íránský útok. Dále uvedl, že jeho vláda "udělá vše nezbytné, aby se bránila". Slova zazněla během rozhovorů, které měly podle britských představ zabránit eskalaci. před vznikem státu Izrael bylo jeho území právě pod mandátní správou Britů.
Netanjahu opakovaně slíbil, že na bezprecedentní raketový útok a útok dronem o víkendu odpoví. Rozhovor mezi státníky je reakcí na snahy světových velmocí mírnit eskalaci dalšího konfliktu na Blízkém východě, informovala BBC.
Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů USA Mike Johnson ve středu prohlásil, že Sněmovna reprezentantů bude o pomoci Ukrajině, Izraeli a Indopacifiku hlasovat již v sobotu, více než dva měsíce poté, co balíček prošel Senátem. Pomoc je zásadní pro obrané možnosti Ukrajinců proti ruské agresi.
Výbor pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů představil legislativu poskytující bezpečnostní pomoc ve výši více než 95 miliard dolarů, včetně 60,84 miliardy dolarů (cca 1,3 bilionu korun) na řešení konfliktu na Ukrajině a pomoc regionálním partnerům při zvládání ruské invaze, z čehož 23,2 miliardy dolarů bude použito na doplnění amerických zbraní, zásob a zařízení používaných Ukrajinci, uvedla agentura Reuters.
Zdroje: Reuters.com, Apnews.com, Bbc.com