Poslední dobou rostou jako houby po dešti. Kostely, které si daly za cíl své návštěvníky obohatit nejen duchovně, ale zprostředkovat jim i nevídaný estetický zážitek.
Jedineční umělci nevídaného tvůrčího ducha. Ludvík Kolek se ve své práci zaměřuje zvláště na církevní projekty. Jeho neocenitelný přínos moderní architektuře, je jeho odvaha přetvořit sakrální stavbu v tradičním pojetí, do podoby postmoderní, jedinečné. Např. jeho realizace kostela svatého Václava a svaté Anežky České v podobě dvoupodlažní stavby ve tvaru spirály s navazující věží nebo kostel Božího milosrdenství a svaté Faustyny ve Slavkovicích na Žďársku, kde je milosrdenství zakomponováno do symboliky budovy.
Brněnský rodák Marek Štěpán jeden ze svých projektů koncipoval jako slupky přechodu od vnějšího materiálního světa k vnitřnímu duchovnímu. Jednotlivé vrstvy přechodu jsou jako stupně ztišení. Tak tomu je v kostele sv. Ducha v Ostravě Zábřeh. Naproti tomu v Šumné pracuje s geometrickou čistotou, jednoduchostí a raně křesťanským půdorysem. Vše se snoubí v harmonický luxusní celek funkčnosti.
Hlásí se k designu Tadaa Andóa, tudíž pracuje s původními materiály (pohledový beton), čistou geometrií. Tyto principy tvorby můžeme jasně vidět např. na stavbách luxusních kostelů pro Církev bratrskou v Litomyšli nebo Černošicích. Propojuje zde prostor církevní z veřejným, sociálním a mezigeneračním. K tomu všemu byla stavba navržena, jako spojující článek, jako zázemí.
Zavítejte do staveb uvedených architektů a kochejte se krásou, duchovním luxusem a načerpejte novou energii pro váš život.