Existuje celá řada vyhlášených značek, individuálních exemplářů s luxusní historií. Mezi mnohými vynikají tito světoznámí výrobci klavírů Steinway & Sons, londýnský Broadwood, vídeňský Bösendorfer i rozhodně český zástupce Petrof.
Nejdražším klavírem na světě je luxusní křišťálové piano Heintzman Crystal Grand. Má délku 2,74 metrů a vyrobené bylo kanadskou firmou Heintzman Piano Company. Bohužel k našemu velkému zklamání existuje jen v jednom exempláři.
Firma ho speciálně navrhla a vyrobila v Pekingu pro veřejná vystoupení s širokým obecenstvem. Poprvé byl tento jedinečný klavír využit při zahajovacím ceremoniálu na letních olympijských hrách v Pekingu, a to v roce 2008.
Tento futuristický kousek a skvostné umělecké dílo nemá jen krásné jméno „Crystal for no reason“, ale má hodnotu bezmála 80 milionů korun.
Dalším uměleckým dílem je klavír Sound of Harmony od Steinway & Sons. Byl přizpůsoben, navržen a postaven pro čínského uměleckého sběratele jménem Guo Qingxiang. Jedná se o velmi efektně propracovaný zdobený klavír s vizemi barokní monumentálnosti. Říká se, že pro jeho konstrukci bylo použito 40 vrstev dřeva, což mu dává neuvěřitelnou akustickou kvalitu. Klavír nebyl rychle sestaven. Trvalo 3 roky, než ho navrhli a postavili, a nakonec Steinway zapečetil své jméno na něm pomocí výzdoby z krystalického zlata. Tento klavír má hodnotu 1,63 milionu dolarů.
Osobnost C.Bechstein byla žárným příkladem jednoho z nejvíce historicky významných, moderních výrobců pian Německa. Jeho klavír nese pojmenování Golden Grand Piano. Model „CB B 212“ je luxusní mistrovské dílo akustického zpracování a řemeslné zručnosti. Nechybí bohaté zdobení zlatem s křehkými překrásnými dřevěnými řezbami. Tento skvost zdobí elegantní miniaturní malby dle Watteau stylu.