Rozsah, design a myšlenka vývoje, za nimiž stála touha vytvořit reprezentativní stavbu s prvky místních tradic, se v roce 1992 stala skutečností. V letech 1992 až 1998 se budovy stavěly. Slavnostní otevření proběhlo 31.8 1999. Za návrhem stojí americký architekt, původu argentinského, César Antonio Pelli.
Projekt věží je založen na islámské geometrii odrážející kulturního dědictví Malajsie. Základna věží má tvar osmicípé hvězdy a nachází se v ní několika patrové obrovské luxusní nákupní centrum. Celá stavba je efektní ocelově-skleněnou kombinací.
Budovy jsou pozoruhodné hlavně svým „mostem“ mající výstižný název „Skye Bridge“ který se nachází v 41. a 42. podlaží. Luxusní most je ve výšce 170 metrů a je dlouhý úctyhodných 58 metrů. Přestože spojení mostu se dvěma budovami nepřináší žádný strukturální přínos, nabízí se luxusní pohled na celou malajskou metropoli. A že je opravdu na co se dívat! Spojením dvou budov dohromady lze sdílet zařízení každé věže, a to například konferenční místnosti, modlitebny i jídelny. Navíc je spojující most nedílnou součástí strategie evakuace při požárech ve věžích. Most je přístupný pro všechny návštěvníky, ale vstupenky si musíte rezervovat předem.
Časová lhůta pro vybudování věží Petronas Towers byla omezena na šest let, což je ambiciózní výkon. Původní předpokládaná doba výstavby projektu byla osm let. Aby bylo možné urychlit stavbu, byly přijaty dvě konstrukční společenství, z nichž každá byla zodpovědná za vybudování jedné věže. Dokonce byla podpořena soupeřivost, kdo postaví budovu dřív, v podobě odměny práva na stavbu „nebeského mostu“, což vedlo k závodu mezi japonskými a jihokorejskými konsorciemi. Zvítězila věž druhá (japonská).
Věž číslo 1 je celá vyhrazena státnímu petrolejářskému gigantu, společnosti Petronas. Ve věži číslo 2 sídlí další významné především mezinárodní společnosti.
Při návštěvě Malajsie, konkrétně Kuala Lumpur, nezapomeňte tento luxusní skvost navštívit!