Veletrh svým zaměřením prostupuje všemi možnými oblastmi, počínaje světem automobilů, telekomunikací, zdravotnictví, sportem, zdraví i wellness a dalšími obory. Mezi nejvýznamnější trendy letošního CES patřil vedle umělé inteligence také alternativní pohon automobilů, sítě 5G, technologie pro chytrá města, propojení technologií a zdravotní péče.
Luxusní vodní dron PowerDolphin dokáže plout rychlostí až 5 m/s, zatím však nedokáže „ v rychlostním závodě“ porazit žraloka. Poradí si však jako přepravce návnady na určené místo. Umí ryby vyhledat až do hloubky 40 m. Dron se dokáže pohybovat zcela autonomně díky GPS a neustále aktualizované poloze vůči pilotovi. Dosah robotického delfína je kolem jednoho kilometru. Integrovaná kamera pořizuje 4K záznam a v rozlišení 1080p umožňuje i živé streamování obrazu. PowerDolphin se bude prodávat za 799 dolarů.
Pozornost se upíná k luxusním systémům Alexa od Amazonu a Google Asistent, umožňující hlasové ovládání stále většího počtu zařízení v chytré domácnosti. Co se letos oba systémy naučily? Jsou schopné ovládat kuchyňské spotřebiče. Máme se bát?
Je to zhruba 5 let od zahájení prodeje televizorů s rozlišením 4K. Televizory budou mít v roce 2018 mnohem častěji integrovanou umělou inteligenci. LG oznámilo propojení s Google Asistentem, Samsung plánuje do nových televizorů začlenit vlastní umělou inteligenci Bixby.
Co nám zajistí? Tyto vlastnosti by nám měly umožnit připojení řádově většího počtu zařízení, zejména v oblasti průmyslu a veřejné správy, zvláště v oblasti „chytrých měst“, automobilového průmyslu či zdravotní péče. Standard 5G, by měl nejprve doplnit a posléze nahradit LTE.
Své nápady a produkty v podobě startaupů v Las Vegas také představují i české firmy. Například společnost Sense Rena vyvinula luxusní systém virtuální reality pro zkvalitnění tréninků týmových sportů, hokeje či basketbalu.