Luxusní značka Gucci přichází s limitovanou kolekcí SS 2018, která propojuje umění a módu. Na pomoc si vzala španělského malíře Ignase Monreala, jenž se postaral o výtvarné ilustrace. Spolupráce téhle dvojky není rozhodně žádnou premiérou. Tu si odbyli v roce 2015, kdy vznikl první společný projekt #GucciGram. Tehdy vznikly originální ilustrace v retro stylu s reklamou a předpovědí počasí.
Umělec Ignasi Monreal namaloval na luxusní módní kousky obrazů, které představují snímky z klasických děl, přičemž postavy jsou oblečené do designových modelů Gucci vzniklých pod taktovkou kreativního ředitele Allesandra Michele. Ignasi Monreal tak míchá klasické umělecké pozadí s digitální obratností a dotýká se jak starověkých, tak současných témat.
V limitované kolekci GucciHallucination se objevuje rytíř na koni, jenž kontroluje svůj smartphone, odpočívající tygr s lidskou hlavou, skupina žen sedících na oblacích nebo mořské panny u útesu oděné do luxusních kousků Gucci. Mezi snímky nechybí ani významné dílo Ophelie z roku 1852 od Johna Everetta Millaise - žena splývající na vodě. I ta je samozřejmě v novodobé Gucci verzi oděna do luxusních šatů italské značky.
Limitovaná kolekce je k dostání výhradně online a v omezeném množství! Jedinečná luxusní edice 200 triček a 100 mikin v devíti provedeních pomalu ale jistě mizí, tak si pospěšte. A za kolik tyhle kousky pořídíte? Tričko pořídíte za 790 dolarů, za mikinu zaplatíte 1490 dolarů.
Kolekce SS 2018 od Gucci není dle mého názoru halucinací. Je to zkrátka konečně dotažené umění, které se zobrazuje ve skutečné módě. A navíc jde o módu vskutku nositelnou, žádné extrémy typu visící injekční stříkačky z rukávů či plastové lžičky přilepené na bradavkách.
Ignasi Monreal namaloval futuristické obrazy, ze kterých dýchá tajemství, historie a příběh jako takový. To, že jsou takto originální obrazy otisknuty na obyčejná téčková basic trička a mikiny bez nápadu, je už ovšem věc jiná. Ale i přesto v tom vidím jiskru. Asi nejvíce mě oslovila mikina s Ophelií, kterou bych ovšem volila spíše v černé variantě. Tuto mikinu bych zkombinovala se světle žlutými sultánkami a zlatými lodičkami posetými kameny. Ano, je to sice na běžnější nošení moc, ale například na zahájení vernisáže v DOX je to naprosto ideální a nápadité.
Co se ovšem už jako velké umění brát nemůže, jsou ty odporně hnědé a tělové bavlněné ponožky. Vnímám to jako pohled do vojenských románů typu “Tankový Prapor” a podobně… Víte, že tenkrát v 50. letech na vojně, když měli mladí vojáci cvičení, nosili jedny ponožky klidně 14 dnů, protože byly prý hodně sací? Fůůůj!!! To je přesně tento případ.