Velikonoce jsou oblíbeným svátkem nejen u nás, ale po celém světě. Každá země se na ně připravuje po svém a celý duben si tak můžete jarmarky užít na různých místech.
Pokud máte rádi dobrodružství, vydejte se jako všichni rytíři, kejklíři a tanečníci do Zitadelle Spandau v Berlíně na Rytířský festival (20.-22.4.), kde probíhá i velký velikonoční trh plný tradičních řemesel, velikonočních ozdob či tradičních domácích klobás.
Jedny z nejoblíbenějších trhů najdete na nádvoří bývalé císařské rezidence Schönbrunn (6.-23.4.), kde se prodávají rukodělné výrobky z celého Rakouska. K nejluxusnějším jarmarkům také patří Altwiener Ostermarkt (5.-22.4.) na starobylém náměstí Freyung. Hlavní atrakcí trhu je největší hora vajec v Evropě postavená ze 40 tisíc kraslic. Z Prahy sem můžete vyrazit vlakem už od 300 Kč.
Desítky tisíc věřících z celého světa se zúčastní na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu tradičního Urbi et orbi, což je velikonoční požehnání, které papež František udělí na Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně (Veikonoční neděle). Jarmarků je zde hned několik. Ceny letenek z Prahy do Říma se pohybují již od 1 500 Kč.
Na Velikonoce podle všeho nejvíce frčí Spojené arabské emiráty, Omán či Egypt. I tady na vás čeká nemalé množství luxusních velikonočních i jiných trhů. V Ománu je to nejznámější arabský trh (súk) v Maskatu, v Egyptě pak Khan Al-Khalili v Káhiře nebo Dubai Spice Souk v Emirátech.
Na zámku v Mníšku pod Brdy se koná již 18. ročník tradiční Velikonoční veselice s dobročinnou sbírkou (20.4). Nechybí luxusní jarmark s ručně vyráběnými šperky, domácími klobásami, medem nebo velikonoční dekorací.
Samozřejmostí jsou pražské trhy na Staroměstském náměstí (6-28.4.), Václavském náměstí, náměstí Republiky či v Dejvicích. Velikonoční hody a tradice si můžete vychutnávat téměř až do konce dubna.