Přestože každý ví, že otužování prospívá tělu i duchu, při pohledu na padesátku otužilců v lednu evokuje většině lidí ledové peklo. Jen při pohledu na sportovce naskakovala přítomným turistům na Karlově mostě husí kůže. Teplota vzduchu byla sice nad nulou, a to jedním stupněm, ale rozhodně ne na koupání. Tradiční plavání se ale naštěstí obešlo bez újmy na zdraví.
Muzeum Karlova mostu společně s Českou otužileckou unií již podesáté přivítalo nový rok tříkrálovou plavbou pod Karlovým mostem. V pondělí 6. ledna 2020 si pro převoznický punč v pravé poledne připlavalo přes padesát sportovců, z čehož pár z nich bylo i z ciziny.
pochvaloval si Vladimír Komárek, předseda České otužilecké unie, který z lodi Vodouch skočil do Vltavy jako první, s korunou na hlavě. Jako správný král.
Příznivci otužování se ponořili do hlubin studené vody u pátého mostního pilíře Karlova mostu, z místa, kde byl do Vltavy svržen sv. Jan Nepomucký. Plavali trasu dlouhou zhruba dvě stě metrů do přístaviště pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu.
Otužilci strávili ve vodě zhruba sedmnáct minut. Ti, co se tomuto „týrání“ věnují už dlouhou dobu, vydrželi pak na souši ještě dvacet minut. Poté začne tělo vyrábět teplo, tudíž se začne třást a je tedy potřeba ho začít zahřívat. Kromě převlékání do suchého a teplého oblečení si otužilci dopomohli ke komfortu převoznickým punčem, čímž symbolicky požehnali Muzeu Karlova mostu.
Mezi plavci byli starší i mladší. Tomuto sportu se mohou totiž věnovat všichni bez rozdílu. Nicméně nikdo neřekne o studené zálibě nic špatného, naopak se všichni shodují, že od té doby, co se se začali otužovat, jsou zdravější a šťastnější.
vysvětlil jeden z nich.
Přesto to byla, jako každý rok, bizarní podívaná, při níž teple oblečení turisté nestíhali mačkat spoušť svých fotoaparátů.