Pět let po útocích na redakci Charlie Hebdo v Paříži francouzský kabinet schválil návrh zákona, zaměřeného na boj s radikálním islámem. Ten zpřísňuje pravidla mj. pro domácí vzdělávání či nenávistné projevy. Jde o vyvrcholení dlouhodobé snahy prezidenta Emmanuela Macrona a jeho týmu. Někteří kritici ve Francii i v zahraničí tvrdí, že jde o diskriminaci islámu. Vládnoucí činitelé však naopak tvrdí, že zákon chrání i obyčejné muslimy, kteří jsou radikály dlouhodobě poškozováni. Zákon dává státním orgánům do ruky účinné nástroje proti nenávistným projevům na internetu a zneužívání osobních údajů v kyberprostoru. Zakazuje také propagaci islamistické ideologie či nošení náboženských oděvů v bazénech nebo na trzích. Kontroverzním bodem je odmítnutí pobytu v zemi polygamním žadatelům.
Za poslední tři roky podpořil český stát výzkum a vývoj částkou, přesahující 100 miliard korun. Skoro polovina (44 %) z této částky připadla vysokým školám. Pracoviště Akademie věd ČR získalo 28 % a soukromé podniky dalších 10 procent z celkové sumy. V poměru podílu státní podpory na hrubý domácí produkt se Česká republika drží v průměru Evropské unie. Největší část státních rozpočtových výdajů na výzkum a vývoj v loňském roce směřovala do všeobecného a neorientovaného výzkumu. Do oblasti zdravotnictví uvolnil stát více než 4 miliardy korun.
okomentoval data Martin Mana, ředitel odboru statistik rozvoje společnosti ČSÚ.
K explozi došlo po jinak úspěšném zkušebním startu z raketového zařízení společnosti v Boca Chica v Texasu. Celá událost byla vysílána živě. Raketa hvězdné lodi byla zničena po tvrdém přistání. Šlo o šestnáctipodlažní prototyp těžké nosné rakety, která měla sloužit pro přepravu lidí a až 100 tun nákladu při budoucích misích na Měsíc či Mars. Zkušební let do výšky 12,5 kilometru poháněly tři nově vyvinuté motory Raptor. Na incident reagoval na svém Twitteru zakladatel společnosti, Elon Musk. Uvedl, že raketový tlak v palivové nádrži byl během sestupu nízky, což způsobilo vysokou rychlost při přistání.
O blahodárných účincích pandemie koronaviru na živočišnou říši už toho bylo napsáno hodně. Zdá se, že dalším pozitivním důsledkem aktuálního celosvětového stavu je snížení hlasitosti v oceánech, tzv. oceánského hluku. Omezení námořní dopravy velmi ulevilo velrybám, delfínům a dalším oceánským tvorům. Vědci tvrdí, že podobné "ticho" zažila zvířata v oceánu naposledy před zhruba 200 lety. Lidé dnes vytvářejí hluk pod hladinou hlavně vrčením lodních vrtulí a vzduchovými zbraněmi, které hledají ložiska ropy a zemního plynu.
uvedla na tiskové konferenci bioložka z národního parku Glacier Bay, Christine Gabriele.
V srpnu letošního roku ukončil brazilský fotbalista Neymar Jr. po patnácti letech spolupráci se společností Nike. Nyní vidíme první plody jeho nového partnerství s firmou PUMA. Díky grandiózní smlouvě by si měla brazilská fotbalová superstar vydělat ročně více než 30 milionů dolarů (zhruba 650 milionů korun). Už v říjnu byla představena nová bota PUMA KING Platinum s Neymarovým logem, ale až teď přicházejí na trh kopačky, které souzní s Neymarovým temperamentem. Extravagantní model FUTURE Z zaujme na první pohled. Charakterizuje ho marketingový slogan "Drive them crazy".
Kromě propracovaného designu se vývojáři samozřejmě zaměřili i na vlastnosti, důležité pro fotbalisty. V botách se tak po trávníku skvěle pohybuje a maximalizují kontrolu fotbalového míče. V doprovodné kolekci dresů, šortek, tréninkových doplňků, či oblečení mimo hřiště, dominuje prvek graffiti, které se nacházejí v ulicích São Paula. Kopačky FUTURE Z 1.1. pořídíte na stránkách firmy PUMA za částku, lehce převyšující 5000 českých korun.