Česko slaví další historický sportovní úspěch. Finále Wimbledonu ve čtyřhře opět ovládly Krejčíková se Siniakovou a slaví tak už pátý společný titul v kariéře. Uniklá data ukázala, že vrcholní představitelé evropské politiky pomáhali kontroverzní společnosti Uber měnit regulace.
Tenistkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové se společně daří. Podruhé se jim podailo vyhrát wimbledonskou čtyřhru, jde tak už o jejich pátý grandslamový titul a druhý v tomto roce po vítězném Australian Open. Ve finále nejslavnějšího grandslamu si poradily s Belgičankou Elise Mertensovou a Číňankou Čang Šuaj, které byly turnajovou jedničkou.
řekla po triumfu v rozhovoru Barbora Krejčíková.
Prahu dnes navštíví americký herec a hudebník Johnny Depp. V pražském O2 universum vystoupí po boku britského bluesového a rockového kytaristy Jeffa Becka. Tito dva spolu v roce 2020 nahráli společnou skladbu, v červenci mají vydat dokonce celé společné album. Není to první koncert, kde Depp vystoupil s Beckem, některá představení stihli už v květnu, kdy si koncertováním zkracoval čekání na verdikt poroty v soudním procesu se svou bývalou manželkou Amber Heardovou.
Tisíce uniklých dokumentů, označovaných jako Uber files ukázaly, jak vrcholní političtí představitelé pomáhali vedení Uberu. Jde o více než 124 tisíc záznamů, 83 tisíc e-mailů a dalších tisíc dalších složek z let 2013 až 2017. Právě v tomto období patřil Uber k nejrychleji rostoucím firmám, ale zároveň také k nejvíce kontroverzním. Společnost provázely soudní řízení, obvinění ze sexuálního násilí a skandály s únikem dat. Lobbisté tak měli u vrcholných politických představitelů prosit o to, aby jim pomohli prosadit změnu v poskytování taxislužeb v Evropě. Pomáhat měl francouzský prezident Macron, který si s kontroverzním šéfem Uberu měl dokonce tykat, nebo bývalé komisařka EU pro digitální záležitosti Neelie Kroesová, která lobováním za Uber porušovala etická pravidla.
Dnešním dnem je zahájena pravidelná údržba plynovodu Nord Stream 1, který vede z Ruska do Německa a funguje jako hlavní trasa pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Celá údržba by měla trvat do 21. července. Strach z prováděné údržby má ale Německo, které se bojí, že kvůli sporům mezi Ruskem a Západem by už plyn skrz tento plynovod nemusel téct ani po dokončení všech oprav.
Zástupci opozice se chystají na jednání o nové vládě. Bouřlivé protesty, které vyústily v obsazení prezidentova sídla v Kolombu, vedly až k rezignaci premiéra a prezidenta. Důvodem protestů je hluboká ekonomická krize, ze které místní obyvatelé viní i vládu.
Velkým tématem je ve Sněmovně návrh týkající se progresivního zdanění. Přišel s ním místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Zástupci opozice ale přišli s kritikou. Podle slov místopředsedy hnutí ANO Radka Vondráčka jde o podvod na voličích, protože koalice SPOLU se před volbami stavěla proti zvyšování daní. Proti byl i ekonomický expert ODS Jan Skopeček.
uvedl Skopeček.