Princ Harry by mohl být právníky společnosti News Group Newspapers Ruperta Murdocha vyslýchán čtyři dny, až se příští měsíc uskuteční soudní proces s jeho žalobou proti vydavateli, jak se v úterý dozvěděl londýnský Nejvyšší soud.
Mladší syn krále Karla žaluje NGN kvůli údajným nezákonným činnostem, které prováděli novináři a soukromí detektivové pracující pro její noviny Sun a zaniklé News of the World v letech 1996 až 2011. Minulý měsíc Harryho právník soudu oznámil, že jeho případ půjde v lednu k soudu spolu s dalším účastníkem řízení, bývalým místopředsedou Labouristické strany Tomem Watsonem, poté, co se asi 40 dalších žalobců dohodlo na vyrovnání, uvedla agentura Reuters.
V Jihoafrická republice se rozšířil trend, kdy lidé skáčou před pomalu jedoucí auta, aby získali odškodné za zranění, a proto je v úterý varoval vládní Národní fond pro dopravní nehody (RAF).V prohlášení uvedl, že fenomén úmyslného srážení lidí v blízkosti křižovatek a zastávek se stává významným problémem, a zároveň připustil, že některé případy mohou být způsobeny chudobou a zoufalstvím v drahém čase předvánočních nákupů.
RAF umožňuje lidem žádat o odškodnění z národního fondu, pokud se zraní při autonehodě. Fond však upozorňuje, že po zjištění nového trendu zasahuje proti falešným žádostem. Lidé čekají, až vozidla "zpomalí natolik, aby je nezabila", a pak se vrhají před auta nebo proti nim, aby předstírali nehodu, informovala agentura AP.
Severokorejské státní médium KCNA ve středu poprvé informovalo o pokračujících politických zmatcích v Jižní Koreji od pokusu prezidenta Yoon Suk Yeola o vyhlášení stanného práva.
Šokující nařízení stanného práva z minulého týdne vyvolalo obavy z mocenského vakua a uvrhlo čtvrtou největší asijskou ekonomiku a klíčového spojence USA do ústavní krize, což vyvolalo otřesy na diplomatické a ekonomické frontě.
Po týdenním mlčení zveřejnila KCNA článek o tom, co popsala jako rostoucí "sociální nepokoje" na jihu země v důsledku krize způsobené stanným právem, uvedla agentura Reuters.
Krajský soud bude muset znovu projednat případ šéfredaktora časopisu Legalizace Roberta Veverky, jenž dostal finanční trest za šíření toxikomanie.
"Kardinální význam svobody projevu v demokratickém právním státě musí v hraničních situacích vždy vést k upřednostnění její ochrany i za cenu ponechání některých potenciálně škodlivých projevů bez trestu, jinak jako společnost riskujeme podstatně více,"
uvedl soudce zpravodaj Tomáš Langášek ve zdůvodnění podle ČTK.