Šéf Kremlu přijel na první návštěvu KLDR za posledních 24 let a slíbil, že s touto komunistickou zemí prohloubí obchodní a bezpečnostní vazby. Potřetí po sobě je Praha místem, kde se u nás žije nejlépe. Na druhém místě je Jihomoravský kraj a na třetím Královéhradecký kraj. Nejhůře se naopak žije na Karlovarsku.
Ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un se dohodli na prohloubení vztahů mezi oběma zeměmi. Šéf Kremlu přijel na první návštěvu KLDR za posledních 24 let se slibem, že s izolovanou komunistickou zemí prohloubí obchodní a bezpečnostní vazby a podpoří ji v jejím odporu proti Spojeným státům. Podle amerických i jihokorejských činitelů Severní Korea dodává Rusku zbraně pro válku na Ukrajině. Moskva a Pchjongjang to popírají, ale slibují, že posílí vojenskou spolupráci, včetně možných společných manévrů, jak uvedl portál Ceskenoviny.cz.
Nejlepším místem pro život v Česku je potřetí po sobě Praha, která je na tom mezi kraji nejlépe ve více sledovaných oblastí.
„Ve vítězném hlavním městě Praze je skvělá infrastruktura, možnosti vzdělávání i kvalita zdravotnictví,"
uvedli autoři výzkumu v tiskové zprávě.
Zapracovat by Praha podle nich měla zejména v životním prostředí, má nejvyšší množství vypouštěné odpadní vody do kanalizace v přepočtu na obyvatele nebo nízké množství recyklovaného odpadu na obyvatele. Na druhé místo se z loňského čtvrtého posunul Jihomoravský kraj, na třetí sestoupil z loňské druhé pozice Královéhradecký kraj. Ve srovnávacím výzkumu Místo pro život, který provádí analytická agentura Datank, se poslední stejně jako loni umístil Karlovarský kraj, napsal server Ceskenoviny.cz.
Ekvádor dočasně pozastavuje dohodu o bezvízovém styku s Čínou. Důvodem jsou důkazy o nelegálních migračních tocích čínských občanů přes tuto malou jihoamerickou zemi, informovala CNN. V prohlášení ekvádorského ministerstva zahraničí se uvádí, že přibližně polovina čínských občanů, kteří v posledních měsících vstoupili do země, neodešla „běžnou cestou“ nebo během 90 dnů, kdy měli povolen pobyt. Někteří z nich pak mají namířeno například do Spojených států. Loni se do Ekvádoru dostalo necelých 50 tisíc Číňanů. Jednalo se o nejvyšší počet ze všech národností. O rok předtím jich bylo ještě pouze zhruba 13 tisíc.
Velká část peněz z dědictví rakousko-německé dědičky Marlene Engelhornové poputuje ve prospěch 77 organizací, které bojují proti chudobě na zlepšení ochrany životního prostředí, vzdělávání, integrace, zdraví a dostupného bydlení. 32letá aktivistka, která obhajuje vyšší daně pro bohaté, ohlásila, že ze svého dědictví rozdá 25 milionů eur, tedy přes 610 milionů korun. Během několika let obdrží jednotlivé organizace částky v rozmezí od 40 tisíc do 1,6 milionu. Dědička je potomkem Friedricha Engelhorna z rodiny, která založila německý chemický a farmaceutický gigant BASF, uvedla v té souvislosti Al Jazeera.
Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, Al Jazeera