Návrh aplikace, ve které by šlo zaškrtnout souhlas se sexem, vyvolal v Austrálii odpor. Právě v této zemi s 25 miliony obyvatel v posledních týdnech probíhá bouřlivá diskuze na téma sexuálního zneužívání. Policejní komisař Mick Fuller navrhl, že by se k registraci sexuálního souhlasu dala využít mobilní aplikace. Lidi by zde mohli digitálně zaznamenávat jejich vzájemnou dohodou o sexu. Návrh se setkal s posměchem a odporem. Mnoho Australanů kritizovalo, že se jedná o velmi krátkozraký a lehce zneužitelný nápad. Navíc jsou skeptičtí ke státnímu dohledu nad takovou aplikací. Celospolečenská diskuze o sexuálním napadení, zneužívání a obtěžování žen probíhá v Austrálii již nějakou dobu. V pondělí protestovaly v ulicích Austrálie desítky tisíc lidí. Z celkového počtu téměř 15 000 případů sexuálního napadení v zemi v loňském roce bylo obviněno méně než 10 % násilníků.
Přední tuzemští podnikatelé, manažeři a další experti spojili své síly a rozhodli se společně zdarma pomáhat s oživením byznysu malých a středních podniků, zejména z Prahy, v rámci nově vzniklé platformy s názvem DoToho! Ta zahajuje již v tomto týdnu nezištnou podporu nejen firmám, ovlivněným pandemií koronaviru. Hlásit se do ní mohou podniky s obratem od 3 do 300 milionů korun. Program vznikl z iniciativy pražského byznysového centra Opero, za nímž stojí bývalý manažer poradenských firem a investor Pavel Přikryl s jedním z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů Pavlem Bouškou (VAFO) a Pražského investičního institutu v čele s Bobem Kartousem. Zdarma je program díky podpoře hlavního města Prahy, projektu Prague Smart Accelerator hrazeného z fondů EU a vybraných firem jako Google, Pražská energetika, T-Mobile či Pražská plynárenská. Firmy, které se do programu přihlásí, získají na dva měsíce zdarma k dispozici mentory, kteří jim pomohou hledat konkrétní byznysové cíle nebo nové podnikatelské směry. Také budou mít následně přístup k desítkám zapojených expertům, které budou moci oslovit s již konkrétními žádostmi o vybrané konzultace.
Místopředsedkyně Tanzanie oznámila, že včera v nemocnici v Dar es Salaamu zemřel prezident země John Magufuli. Osudným se mu staly srdeční komplikace. Magufuli se na veřejnosti neobjevoval více než dva týdny a o jeho zdraví kolovaly zvěsti. Podle opozičních politiků byl prezident infikovaný nemocí COVID-19. Patřil přitom k jedněm z největších státnických skeptiků a koronavirovou pandemii zlehčoval. Vyzýval k modlitbám a bylinné parní terapii, aby se zabránilo šíření viru. Z Tanzanie se navíc šířily zprávy, že lékaři mají zakázano koronavirus diagnostikovat. Ten se prý v posledních měsících ve státě na pobřeží Afriky se skoro 60 miliony obyvatel nekontrolovaně šíří. V zemi nyní bude čtrnáct dnů státního smutku a vlajky budou vlát na půl žerdi. Do konce plánovaného období úřadování Magufuliho by měla dle ústavy dovládnout místopředsedkyně Samia Suluh Hassan.
Osmadvacetiletá Demi Lovato se znovu chystá otevřít svým fanouškům i široké veřejnosti. Rodačka z Nového Mexika se v novém dokumentu vrací k nejtemnějším chvílím svého života. Ve své nové čtyřdílné dokumentární sérii Demi Lovato: Dancing with the Devil, která by se měla již v příštím týdnu objevit na YouTube, prozrazuje dosud neveřejné bolestné věci ze svého života. Některé z těchto informací jsou opravdu šokující, jmenujme třeba ztrátu panenství znásilněním či předávkování heroinem v roce 2018. Mluví také o svých depresích, rodinných problémech, či poruchách příjmu potravy.
uvedl režisér Michael D. Ratner, který měl celou dokumentární sérii na starosti.
Italský módní dům Gucci moc dobře ví, jak v dnešní době zaujmout. Dokonce se nebojí ani experimentovat. Jeho nové tenisky si tak můžete pořídit za pouhých 12 amerických dolarů (zhruba 260 českých korun). Má to však jeden háček - nikdy si je reálně neobujete na nohu. Jde totiž pouze o řadu tenisek s rozšířenou realitou (AR), která se na vašich nohou objeví jen prostřednictví vašeho chytrého telefonu. Gucci spolupracovalo s běloruskou módně-technologickou společností Wanna, která je známá prací s AR při vytváření trojrozměrných modelů, které lze použít pro digitální tenisky i hodinky. Díky svým virtutálním botám plánuje Gucci cílit na technicky zdatné spotřebitele Generace Z (takto jsou označováni lidé, kteří se narodili zhruba mezi roky 1996 a 2009), kteří si dosud nemohou dovolit fyzické produkty Gucci.
myslí si generální ředitel společnosti Wanna, Sergey Arkhangelskiy.