Top hledané
Výsledky (0)
Zdi legendárního hotelu Ritz by mohly vyprávět dlouhé příběhy. Některé smutné, jiné romantické, další skandální. Zjistěte, co se v hotelových pokojích odehrávalo, než se sem půjdete ubytovat!

Tajemné příběhy hotelu Ritz

Eva Ledecká
04. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Jeden z nejluxusnějších hotelů Paříže a celého světa ukrývá ve svých zdech příběhy, díky kterým se stal legendární. Své noci zde strávilo mnoho slavných osobností a to, co zde zažily, se mnohdy zapsalo do historie.  

"V budově a jeho stěnách něco je. Když lidé vejdou dovnitř, mluví šeptem, jako v kostele,“ prohlásil Claude Roulet, který v hotelu pracoval 14 let a napsal o něm také dvě knihy.

 

Jak se stal hotel symbolem luxusu

Hotel Ritz byl postaven v roce 1898 švýcarským hoteliérem Césarem Ritzem ve spolupráci s francouzským šéfkuchařem Augustem Escoffierem. Byl to první hotel v Evropě, kde byla zavedena elektrika a telefon do každého pokoje. Navíc měl každý pokoj svou vlastní koupelnu. Velice rychle se stal proto symbolem luxusu a navštěvovala ho významná klientela, mezi kterou se řadily členové královských rodin, politici, spisovatelé, filmové hvězdy a zpěváci.

Několik hotelových pokojů dodnes nese jména nejslavnějších hotelových hostů, jako je například Coco Chanel a Ernest Hemingway, kteří v hotelu žili dlouhé roky.

Poslední slova Marcela Prousta a noc Lady Di

Do hotelu chodil Marcel Proust na večeři téměř denně. A také zde napsal svůj nejslavnější cyklus Hledání ztraceného času. Tvrdí se, že sem chodil až do své smrti a na smrtelnou postel si nechal poslat pro pivu z hotelu Ritz.

„Děkuji ti, milý Odione, žes mi přinesl pivo z hotelu Ritz,“ prý byla jeho poslední slova.

Bylo to právě v tomto hotelu, kde zažila svou poslední noc v životě britská princezna Diana se svým přítelem Dodi Fayedem. Hned druhý den oba zemřeli při automobilové nehodě v pařížském tunelu.

Byty Janáčkovo nábřeží 207m
Byty Janáčkovo nábřeží 207m, Praha 5

Příběh Ernesta Hemingwaye

Ten, kdo však byl snad nejvíce oddaný hotelu Ritz, byl Ernest Hemingway. Nejen, že v hotelu popíjel natolik, že byl po něm pojmenován bar, ale také prohlásil dnes již legendární větu:

„Jediný důvod, proč se v Paříži neubytovat v hotelu Ritz je ten, že si to nemůžete dovolit.“

Známější je však příběh, který vypráví o tom, jak Hemingway „osvobodil“ hotel od nacistů. Tvrdí se, že potom co se jako válečný korespondent v USA opět ocitl v Paříži, nechtěl déle čekat na to, až bude město osvobozeno od nacistů, aby si mohl opět posedět ve svém oblíbeném hotelu. Vzal si několik zbraní, džíp a vydal se do hotelu, aby si ho vzal zpět na vlastní pěst. Když k Ritzu dorazil, poslíček mu oznámil, že Němci už odešli.

„Nechal zbraň za dveřmi,vešel dovnitř a objednal si šampaňské,“ tvrdí Roulet.

Coco Chanel a její románek s německým důstojníkem

Slavná módní návrhářka v hotelu Ritz žila 35 let. Její čas tady je spojován především s obviněním z kolaborace s nacistickým nepřítelem. Jednalo se o německého důstojníka barona Hanse Gunthera von Dincklage. Nedávno odtajněné dokumenty naznačují, že mu poskytovala jisté informace, ačkoli Roulet se domnívá, že její role nebyla nijak aktivní. Zkrátka prý byla do důstojníka zamilovaná.

Mnoho slavných lásek vznikalo a končilo právě za zdmi hotelu Ritz. Pokud se sem vypravíte, možná vás také čeká něco vzrušujícího, něco, co zůstane navždy skryto jen ve vašich vzpomínkách a uzamčené v luxusním pokoji jedinečného hotelu Ritz.

Znovuotevření v roce 2016

Díky několikamilionové rekonstrukci (140 milionů eur) došlo v roce 2016 k jeho znovuotevření a dnes se hotel může pyšnit celkem 159 luxusními pokoji. Renovace byly provedeny na příkaz egyptského majitele Mohameda Al-Fayeda a opět získal vysoké standardy luxusu a renovace, pro který byl proslaven. V pokojích nyní najdete nejnovější technologie, pohyblivý skleněný baldachýn nad restaurací, ale opravdový lesk dává hotelu jeho romantický i skandální lesk minulosti.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Hotel Ritz
15 Place Vendôme, 75001 Paris France
+33 1 43 16 30 30