Tento luxusní příběh zná téměř každý. Aby ne, když na jeho motivy bylo natočeno několik filmů. Ten nejnovější (The Great Train Robbery) byl natočen v roce 2013 v dvojdílné minisérii a zahrál si v něm Luke Evans.
Také se vám často stává, že aniž byste chtěli, přejete ve filmu, v knize nebo zkrátka v nějakém příběhu vítězství záporným hrdinům? V příběhu Velké vlakové loupeže, která vstoupila do dějin kriminalistiky, možná pocítíte přesně to samé, přestože se jednalo o závažný a odsouzení hodný zločin. 12 členný gang a jejich práce je však na jednu stranu hodna obdivu a také spousty obdivovatelů po celém světě má. A to především za svou odvahu a jedinečně promyšlenou akci.
Celý plán byl dokonale promyšlen. Královský poštovní vlak byl pomocí falešné signalizace zastaven na opuštěném místě u vesnice Cheddington. Zločinci omráčili strojvůdce, zadrželi personál a odpojili zbývající vagony. Vlak tak pokračoval v jízdě dál už jen se skupinou zločinců ve složení lokomotiva a vagon s luxusním nákladem peněz. U viaduktu Brigedo byl již připraven nákladní vůz, do kterého byly peníze přeloženy. Jednalo se luxusní částku 2,63 milionů Eur, což odpovídá dnešním cca 50 milionům eur. A to lupičům rozhodně stálo za trochu rizika.
Peníze poté zločinci uschovali na bezpečné místo: na statek v hrabství Oxfordshire. Neradovali se z nich však bohužel dlouho. Přestože při přepadení měli na sobě kukly, i rukavice, policie našla důkazy právě na onom statku, kde byly nalezeny otisky prstů i jiné artefakty, které vedly k dopadení zlodějů.
Při celé akci nebyla použita žádná střelná zbraň. Jedinou újmu na zdraví měl strojvůdce Jack Mills, který se kvůli své psychice k řízení vlaků již nikdy nevrátil. Přesto dostali někteří odsouzení tresty odnětí svobody v délce až 30 let. Zároveň se jednalo o nejdelší proces anglické soudní historie.