Pražská Ovenecká ulice má dvě části. Ta holešovická vede od Letenského náměstí směrem k Národnímu technickému muzeu u Letenských sadů. Co do architektury a bydlení není až tak zajímavá jako ta na druhé straně, její část bubenečská, která na Letenském náměstí křižuje Veletržní ulici a pokračuje směrem ke Stromovce. Tady už je co obdivovat!
Ovenecká ulice na bubenečské straně je po obou stranách zdobena luxusní alejí vzrostlých stromů. Na jaře a v létě je díky tomu plná zeleně, což ještě podtrhují malé předzahrádky u majestátních domů. To není v Praze až tak často k vidění! Ovenecká ulice je také nezvykle široká, a proto se stala tou, kde byly vedeny první tramvajové koleje směrem k nově vybudovanému areálu v Královské oboře.
Jak už to tak bývá, dávno před tím, než zde byla tato vznešená ulice, stála tu obec, která jí dala jméno – Přední Ovenec.
Nyní tady najdete několik neorenezančních domů, které však dnes už mají jinou fasádu. Většina honosných domů, které stojí na východní straně ulice, pochází z rukou secesního architekta Aloise Masáka. Každý dům je originál, většinou s průčelím ve stylu pozdní geometrické secese. Naopak západní straně již dominují stavby nové, moderní, vyšší.
V době první republiky se zde mohli hosté ubytovat v luxusním hotelu Splendid architekta a hoteliéra Aloise Kofty.
Hotel vzal již dávno za své, ale ulice ze své noblesy téměř nic neztratila. Příjemná a klidná lokace, prostorné byty v domech, které dýchají historií i krásná Praha na dosah ruky, dělá Oveneckou ulici jednou z nejžádanějších v této lokalitě.