Šumění mořských vln může působit romanticky. Pokud vám však voda ze stoupajícího přílivu začíná zalévat tělo a naplavovat řasy, písek a jiné nečistoty na „místo činu“, mohou intimní chvíle na pláži skončit dříve, než vůbec začaly. Po silných deštích se zvyšuje riziko znečištění mořské vody, protože je přebytečná odpadní voda často vyplavena přímo do oceánu. Proto raději zvolte takový den, kdy je písek vyhřátý sluncem, a ne špinavý od naplavenin.
Sex ve vodě slibuje spoustu příležitostí. Výhodou je, že ve vodě je jakýkoli předmět nadnášen a je lehčí než na souši. Můžete proto vyzkoušet i ty polohy, které vám v běžném životě z nejrůznějších důvodů nejsou k dispozici. Je však bezpečné mít sex na pláži? Ukazuje se, že ne!
Lékaři vyzývají příznivce sexu na neobvyklých místech, aby mysleli na své zdraví, pokud se hodlají milovat zrovna na pláži. Vědci provedli řadu výzkumů na téma, jak nebezpečný může sex na pláži být. Jak se ukázalo, rizikových faktorů pro zdraví je víc než dost.
„V první řadě se zvyšuje riziko nežádoucího otěhotnění: kvůli vodě se kondom může snadněji uvolnit. Kromě toho se zvyšuje i pravděpodobnost poškození latexu, protože voda, včetně sladké, jej značně degraduje. Na sex ve sladké vodě je vůbec lepší zapomenout - je plná bakterií a mikrobů, na rozdíl od mořské vody, která má obvykle baktericidní vlastnosti,
říká gynekolog Ivan Martiš.
Písek a kamínky jsou při plážovém sexu také špatnými pomocníky. Představte si, jak se vám ostré kameny zarývají do nahého těla a písek se dostává do všech nechráněných otvorů. Taková představa není pro většinu z nás moc vzrušující.
Navíc sex ve vodě, tak romanticky zobrazovaný ve filmech, je ve skutečnosti dost znepříjemňován interakcí vody s tělesnými sekrety. Voda totiž smývá přirozenou tělesnou lubrikaci, což způsobuje, že je sex méně pohodlný a traumatizující. Pociťují to zejména ženy. A pokud se písek dostane na místa tření určitých částí ženského a mužského těla… pak vás přítomnost tohoto brusného materiálu vůbec nepotěší!
Stačí si vzpomenout, jak nepříjemně se písek lepí na tělo poté, co vyjdete z vody a lehnete si na deku. A teď si představte, že o sebe třou dvě těla oblepená pískem.
„Písek působí jako brusivo, takže pokud se dostane do okolí genitálií, na vulvu nebo dokonce do vagíny, může skutečně vést k podráždění a odírání,"
uvádí Leah Millheiserová, gynekoložka a ředitelka Programu ženského sexuálního lékařství na Stanfordské univerzitě.
Pokud si sex na pláži přesto chcete dopřát, ujistěte se, že pod sebou máte velký ručník. Potom se opláchněte čistou vodou, ne mořskou. Pokud vám písek způsobí mikrotrhliny ve vaší vagíně, slaná voda může štípat a pálit. I když to může být nepříjemné, není to velký problém. Ženské tělo neustále produkuje vaginální lubrikant, který vagínu čistí - ten nakonec dostane písek ven.
U mužů zvyšuje touha po kopulaci ve vodě i riziko fiaska. Kvůli studené vodě se někdy nemusí dostavit erekce.
V písku se nachází velké množství bakterií. Na 91% oficiálních plážích světa se našly enterokoky, které způsobují endokarditidu a meningitidu. Enterokoky jsou kulovité bakterie z rodu bakterií mléčného kvašení. Nacházejí se v organismech zvířat i lidí. Do vody se dostávají v důsledku nedostatečných hygienických podmínek, například při znečištění vody fekáliemi. Enterococcus faecium a Enterococcus faecalis hrají důležitou roli při udržování zdravé střevní mikroflóry u zvířat a lidí. Používají se jako probiotika nebo v potravinářském průmyslu. Některé enterokoky však mohou způsobit zdravotní problémy. Po infekci těmito střevními bakteriemi může dojít k zánětu močových cest, k otravě krve nebo zánětu osrdečníku.
V písku se také nacházejí mikroorganismy, které způsobují plísňové infekce.
Studie ukázaly, že písek z pláží může obsahovat tuny výkalů, které vám mohou způsobit zdravotní potíže. Na pláži mívají „nehody“ nejen malé děti, ale písek používají jako své veřejné toalety i ptáci a zvířata. A to znamená, že plážový písek může obsahovat 100krát více fekálních bakterií než mořská voda, jak uvádí studie publikovaná v časopise Environmental Science & Technology z roku 2015.
„Když přemítáte, kde budete mít sex, měli byste zapojit zdravý rozum,“
radí Dr. Millheiserová.
„Bakterie a viry jsou všude v našem okolí. To neznamená, že každý, kdo má sex v bazénu nebo na pláži, dostane infekci, ale z toho, co je na písku a ve vodě, je možné se nakazit,“
říká.
Sex na pláži může zahrnovat přítomnost moha bakterií, plazů a parazitů. Pokud ani předchozí věta nezabila vaši touhu po tomto zážitku, přidejte si do poznámek seznam zemí, jejichž flóra a fauna sexu na pláži nepřejí. Pro každý případ si pamatujte, že v písku je kromě vás i spousta malých živočichů: brouci, pavouci, korýši a krabi.
Ve velmi tropických zemích (jako Thajsko, Vietnam) se snažte omezit na sex vestoje. K štěnicím a pavoukům na zdejších plážích by se mohli přidat i hadi a červi. V Thajsku žije mnoho druhů hadů, kteří by vaše sexuální radovánky na pláži mohli okořenit a dodat jim nějaké to vzrušení navíc, ale dost možná v nežádoucím slova smyslu... Velmi se nedoporučuje umisťovat nahý „pátý bod“ na pohostinnou asijskou zemi. Pokud nejste s partnerem stejně vysocí, hledejte nějaké přirozené pomocné zařízení, jako je balvan.
Ve Střední Americe, Africe a Asii vás čekají ankylostomy – červům podobní paraziti z řádu měchovců, parazitující na domácích zvířatech. Spolu se zvířecími výkaly se dostanou do písku a odtud skrze kůži do krevního oběhu člověka. Zbavit se ankylostomózy je velmi obtížné. Onemocnění vzniká po proniknutí parazitických měchovců do lidského organismu. Nejčastější jsou dva druhy měchovců, známí jako měchovec lidský (Ancylostoma duodenale) a měchovec americký (Necator americanus), kteří obývají oblasti subtropického a tropického pásma, obzvláště na východní polokouli a v Jižní Americe. Zdrojem nákazy jsou kontaminované výkaly, které obsahují vajíčka měchovce. Ty se dostávají do půdy nebo do vody, kde se z nich vyvinou dlouhé tenké larvy. K šíření nákazy pak dochází proniknutím larev skrze povrchovou vrstvu kůže, popřípadě snědením neumytého nebo nedostatečně tepelně upraveného jídla. V organismu člověka pak larvy ukončí vývoj přeměnou v dospělého jedince, proniknou do krevního oběhu nebo jiných orgánů (dýchací cesty, oči, trávicí trakt, kůže). Poškozují stěny cév a živí se krví z takto poškozených kapilár.
Střevní úhoř je nebezpečný parazit vyskytující se v Indii a okolních zemích. Žije v mořské nebo říční vodě. Nebezpečný je zde zejména orální sex: loknete si pobřežní vody, která je v Indii znečištěná, a se zdravím se můžete rozloučit. Takže rozhodnete-li se pro sex na pláži v Indii, snažte se nepolykat místní vodu.
Nebezpečná je i Leishmania – parazit vyskytující se v Asii a severní Africe, který se dostává do lidského krevního oběhu po bodnutí komárem. Aktivita hmyzu stoupá v noci, která je zároveň i nejlepší dobou pro sex na pláži.
Takže se mějte na pozoru! Různé mořské potvůrky totiž o vašich tajných touhách nic nevědí. Dávejte si pozor, abyste místo slastí nekřičeli bolestí. Některé obyvatele moře totiž zpozorujete jen těžko, a tak můžete velmi snadno šlápnout na mořského ježka, anebo se do vás „zakousne“ krabí klepeto. A během vášnivého líbání v moři vás pro změnu může požahat medúza.
Medúzy jsou velmi ošidné. Mnohé z nich vypadají naprosto neškodně, pokud se vás ale dotknou svým žahavým chapadlem, může to být velmi bolestivé. Jedem, který produkují, naleptají kůži a vyvolají popáleniny. Objeví se pupínky, po kterých mohou zůstávat jizvy. Někdy se k tomu všemu přidává i zvracení, nevolnost a bolest hlavy. Pokud vás medúza zasáhne na větší ploše těla, můžete dokonce ztratit vědomí. První pomocí je omytí poraněného místa vodou a roztokem síranu hořečnatého (je obsažen i v mořské vodě). Někdy lze použít čistý písek, kterým lze oškrábat i zbytek přilepených žahavých chapadel. Místo se pak musí opatrně vydezinfikovat kysličníkem nebo alkoholem.
Vhodné je nanesení krému nebo gelu s antihistaminikem. Domorodci rádi doporučují polít ránu lidskou močí nebo na ni dát syrová rajčata či levandulový éterický olej, které mají ulevit od bolesti. Zvláště při pobřežích Tichého oceánu se vyskytují medúzy všemožných tvarů a velikostí. Popáleniny mohou způsobit reakce od kopřivky po vředy až po horečky a kóma. Oddávat se sexu na pláži se proto nevyplácí zvláště po silné bouři.
Šlápnout na mořského ježka není vůbec nic příjemného. A nejde jen o samotné bodnutí trnů do nohy a následné vyjímání. Někteří ježci a hvězdice mají trny vybavené chapadly, která se po doteku sevřou, protnou pokožku a vpraví do rány toxin stahem příčně pruhovaných svalů.
Při poranění hvězdicí se dostaví pouze lokální reakce: pálení, někdy až palčivá bolest se zarudnutím v okolí rány, otok. V některých případech proniknou fragmenty trnů do pokožky, aniž by způsobily potíže, jindy musí být vyjmuty chirurgicky. Při poranění ostny mořských ježků se může dostavit nevolnost, zvracení i dýchací problémy. V místě vpichu pak může vzniknout velmi bolestivý zánět. První pomocí je odstranit úlomky trnu z rány vytlačením a ránu pak vydezinfikovat. Důležité je, aby trny nevyschly, při odstraňování se proto doporučuje postižená místa namáčet. Při hlubším průniku bývá nutný chirurgický zákrok. Domorodci někdy doporučují ke zmírnění bolesti potřít místo zubní pastou.
Také ne každý korál je neškodný. Stačí byť jen nepatrný kontakt s ohnivým korálem a může dojít k rozsáhlé spálenině, která hnisá a velmi špatně se hojí. Infekce může vzniknout i tehdy, když se o korály pořežeme.
První pomocí je postižené místo omýt slanou vodou, popřípadě zchladit studenou vodou. A následně vyhledat odbornou péči lékaře. Problémy po žahnutí korálem mohou přetrvávat i několik týdnů.
Sasanky mohou vyvolat silné alergické reakce, první pomoc by tak měla spočívat v podání antihistaminik.
Infekce močových cest jsou docela běžné po celý rok. Jejich četnost však u žen stoupá hlavně v létě, pravděpodobně proto, že bakteriím se daří v teplém a vlhkém prostředí (jako jsou spodní díly plavek) a mnohé bakterie se tak během léta mohou dostat do kontaktu s vaší vagínou.
„Ženy dostanou infekce močových cest jednoduše během penetračního sexu pohybem dovnitř a ven,“
vysvětluje Dr. Millheiserová.
Bakterie z hotelového bazénu se také mohou potenciálně dostat do močového traktu a vést k infekci.
„Pokud jste měly sex v bazénu, hned poté se vymočte. Vypudíte tak bakterie, které by se vám spolu s vodou z bazénu dostaly do močového měchýře,“
doporučuje.
Nikdy nevíte, co se v písku může skrývat, zvláště pokud jste na veřejné pláži. Pokud si sednete na střepy z lahve, zahrabané do písku, nebo na nedopalek cigarety, může vaše milování skončit pláčem nebo dokonce návštěvou pohotovosti.
Pokud netoužíte po tom, aby vás při sexu někdo viděl, rozhodně to nezkoušejte v prázdninovém letovisku. Mohou se kolem vás ochomýtat nejen různí voyeuři, ale i policisté. Sex na pláži je totiž v mnoha zemích trestný.
Například v Řecku může být sex na veřejné pláži potrestán odnětím svobody na 2 až 3 roky.
V některých zemích Blízkého a Středního východu hrozí milovníkům plážového sexu v krajním případě i ukamenování a přinejmenším soud, pokuta a vyhoštění ze země. Sex na pláži v Alžírsku nebo ve Spojených arabských emirátech si můžete zapamatovat do konce života. Samozřejmě za předpokladu, že se vám podaří si život zachránit... Přísní strážci zákona a morálky v těchto zemích mohou milovníky sexu na pláži odsoudit i k ukamenování. I cizoložství na pláži se trestá ukamenováním podle trestního zákona přijatého v roce 1987. Soudy sice k ukamenování odsuzují jen zřídka, ale občas se to stává. V roce 2007 soudy potvrdily ukamenování muže odsouzeného za sex se svými čtyřmi nevlastními dcerami. Zda byl rozsudek vykonán, není známo. Dívky byly odsouzeny k 80 ranám bičem, přestože byly k sexu donuceny. V roce 2005 byl k ukamenování za cizoložství odsouzen bangladéšský muž. Indonésanka byla podobně odsouzena v roce 2000, i když u soudu vypověděla, že byla znásilněna. Oba tresty byly později sníženy na jeden rok vězení a deportaci. Zklidněte proto svou náruživost a sexu na pláži se v těchto arabských zemích raději vzdejte.
Oproti tomu úřady letoviska Velez Malaga na pobřeží Costa del Sol se rozhodly povolit v určitých hodinách sex na oblíbených turistických plážích Torr del Mar a Caleti de Velez. Od jedné do druhé hodiny v noci zhasnou na těchto plážích všechna světla, aby se páry vracející se z diskoték mohly uvelebit na pláži a milovat se. To, že nějaký jiný pár provozuje to samé o dvacet metrů vedle, zřejmě nikomu nevadí. Naopak: vždy můžete od okolních párů odkoukat třeba nějakou složitou cizokrajnou praktiku a dodat vašemu sexu na pláži trochu exotiky. Úředníci své rozhodnutí zdůvodnili tím, že nedávno bylo na uvedených plážích nainstalováno nové veřejné osvětlení a pokud by v určeném čase nezhaslo, rozvášněné páry toužící po okamžitém sexu by pouliční lampy jednoduše rozbily.
Pro Španělsko je problematika sexu na veřejnosti více než aktuální. Podle statistik přišlo jen 40 procent Španělů ve věku 18 až 24 let o panenství či panictví v posteli. Každý čtvrtý to dělal v autě, každý desátý v nočním klubu nebo na diskotéce a každý padesátý v kinosále, píše pk.kiev.ua. Nyní se do statistik zřejmě promítnou i pláže.
Na Floridě, kde je spousta pláží, může být veřejný sex zákonem kvalifikován od přestupku po zločin. Floridské zákony zakazují „vystavování pohlavních orgánů na veřejném místě nebo na soukromém místě, které je viditelné pro veřejnost, vulgárním nebo neslušným způsobem“. Jedná se o přestupek prvního stupně, za který hrozí až jeden rok vězení (!) nebo pokuta 1000 dolarů. Některé lidi sice nemusí pokuta ve výši 1 000 dolarů od radovánek na pláži odradit, zvláště pokud je riziko odhalení součástí vzrušení, ale zamyslete se znovu – před několika lety byl odsouzen pár, který provozoval sex na pláži před zraky čtyřletého dítěte. Dvojice unikla potenciálnímu patnáctiletému vězení až po uzavření dohody o vině a trestu na dva a půl roku vězení.
V Kalifornii, která je známá jako jeden z progresivnějších států, stále platí starý zákon, který uvádí, že „sex na veřejnosti není trestným činem, pokud vás někdo neviděl a nebyl tímto chováním uražen“. To ponechává určitý prostor pro interpretaci.
Pokud vás někdo uvidí a nenahlásí to úřadům, pak to není problém. Na lidi přistižené při činu se však vztahuje článek 647 trestního zákoníku, podle kterého je trestným činem „zapojování se nebo nabádání kohokoli k oplzlému nebo neslušnému chování na jakémkoli veřejném místě nebo na jakémkoli místě otevřeném veřejnosti nebo odhaleném pro zraky veřejnosti“. Trestem může být až šest měsíců vězení anebo pokuta do 1000 dolarů.
Přejdeme-li k nižším pokutám, stát Georgia považuje sex na pláži za přestupek. Platí však, že pokud vás zpozoruje nezletilá osoba, která je mladší 18 let, následují tvrdší tresty.
Přestože na filmovém plátně se sex na pláži nebo v bazénu může jevit jako okouzlující zážitek, existuje několik zdravotních, ale i legálních rizik, která je třeba si uvědomit, než se k němu odhodláte.
ZDROJ: Sheknows.com, Pubs.acs.org, Vlg.aif.ru, Delfi.lt, autorské dílo