Je léto, doba dovolených. Přestože se mnoho Čechů rozhodlo zůstat letos doma a maximálně prozkoumat krásy naší domoviny, jsou i tací, kteří si prostě cestu za hranice nechtějí odepřít a vyrazili. Většinou k moři. Proto není divu, že nás zprávy zahlcují informacemi o tom, kolik která země denně eviduje počty nově nakažených koronavirem. Co bychom vůbec měli dělat v případě, že se skutečně v cizí zemi nakazíme?
Pojišťovny jsou na tuto situaci připravené, stejně tak jako cestovní kanceláře, které své klienty k moři vozí.
řekla LP-life mluvčí CK Blue Style Jana Ondrejechová s tím, že pojištění na koronavirus má každý klient už v ceně zájezdu. Kryje výlohy spojené s léčením, asistencí a repatriací.
Mnoho českých klientů, kteří nehovoří žádným jiným světovým jazykem, využívají právě z důvodu jazykové neznalosti cestování s cestovkou. Ty totiž mají v místě své delegáty, kteří jsou samozřejmě dovolenkářům k dispozici při jakémkoliv problému.
dodala Ondrejechová.
Například řecké ostrovy vyřešily tuto otázku brilantně. Disponují takzvanými karanténními hotely. Tam vás šoupnou v případě podezření na pozitivitu.
řekla LP-life.cz prezidentka Hotelové asociace ostrova Kos Konstantina Svinou.
Výsledky na test trvají jeden den, ale u každého klienta je délka pobytu individuální. Pokud je pozitivní, ale jeho stav nevyžaduje hospitalizaci, zůstává v hotelu do doby vyléčení.