Se začátkem prosince se otevřely také noclehárny pro lidi bez domova. Tento rok je navíc více míst, než loni: totiž 523.
Zařízení zpravidla fungují tak, že do nich klienti přijdou po 20. hodině a do 7:00 je zase musí opustit. Otevřená je pak například loď Hermés či noclehárna Michle.
Co je však nového jsou opatření proti covid-19, která je v zařízeních potřeba dodržovat. Při podezření na nákazu je pak daný člověk otestován. V případě, že se pozitivní nákaza potvrdí, jde do izolace či do zařízení na Vyšehradě.
J. R. R. Tolkien stvořil Středozemi ve svém domě v anglickém Oxfordu. Přesně tam Bilbo Pytlík poprvé potkal Gandalfa a skřeti, elfi a hobiti se vrhli do bitvy.
Právě dům, kde Tolkien napsal Pána prstenů, bude brzy znovu na trhu. Aby však zůstal zachovaný pro fanoušky a spisovatele, herci, kteří ztvárnili Tolkienovy postavy ve filmy se prostřednictvím crowdfundingu snaží sehnat peníze, aby ho mohli koupit. To včetně Gandalfa, totiž Iana McKellena a Martina Freemana, který si zahrál Bilba v Hobitovi. Pokud uspějí, dům se stane prvním centrem věnovaným autorům fantasy kdekoliv po světě.
Architektonická firma OMA navrhla první podvodní sochařský park. Nachází se na pláži v americkém Miami a zahrnuje více než jedenáctikilometrovou atrakci se šnorchlovací trasou a umělým korálem. Park vzniká ve spolupráci s podvodními biology, výzkumníky, architekty a inženýry. Má navíc sloužit jako prostředí pro ohrožené organismy, propagovat biodiverzitu a podpořit pobřežní odolnost. Projekt bude dokončen v několika etapách, první bude hotová v prosinci příštího roku. Ta bude také zahrnovat instalace argentinského konceptuálního umělce Leandra Ernlicha.
Vědci mají novou naději pro slepé lidi. Jsou jí mozkové implantáty, tvrdí nizozemští vědci po sérii experimentů na opicích. Vědci totiž vyvinuli implantáty zahrnující 1024 elektrod - vodičů, které vedou elektrický proudu dovnitř mozku a zase ven. Ty vědci u dvou makaků implantovali do vizuální kůry (totiž části mozku, která zprocesovává vizuální informace).
Pomocí odesílání signálů do mozků opic tak výzkumníci vytvořili "fosfény" - tečky světla, které mohou být "viděny" nebo vnímány mozkem a mohou být použity k vytvoření iluze tvarů a objektů.
Stejně jako Davida Beckhama proslavila jeho fotbalová kariéra, je proslulý také svým vzhledem. Nová kampaň ho však ukazuje tak, jak jste ho nejspíš ještě neviděli.
Pětačtyřicetiletý hráč Manchester United a Real Madrid podstoupil počítačovou přeměnu, která nám ukazuje, jak by Beckham vypadal v 70 letech. Jedná se přitom o součást kampaně americké neziskové organizace Malaria No More, která tvrdí, že mezi vědci existuje přesvědčení, že malárie může být vymýcena během jednoho lidského života. V kampani Beckham cestuje časem a jeho starší já říká divákům, že svět porazil malárii - "nejstaršího a nejnebezpečního nepřítele".