Top hledané
Výsledky (0)
Jsou bohaté, úspěšné a také olympioničky. Které zamířily letos do Tokia? Anna Kellnerová se představí v soutěži týmů už dnes, 3. srpna!

Dcery miliardářů na olympijských hrách. Tyhle dámy nespoléhají na tátovu peněženku

Kateřina Ostrejšová
03. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Anna Kellnerová

Jejich rodiče mají opravdu spousty peněz. Tyto dámy se narodily do rodin miliardářů, věnovaly se sportu a svojí pílí to dotáhly až na závody pod pěti kruhy. A zřejmě vás nepřekvapí, že velkou roli v jejich životech hrají koně. V dostizích se točí opravdu spoustu peněz a odjakživa se jednalo o sport spíše "vyšších tříd". Muži jsou schopni investovat mnohdy astronomické výdaje, aby “tatínkovy holčičky” měly toho nejlepšího koně. Zábava dcer nejbohatších mužů tak něco stojí, někdy třeba klisnu k narozeninám za čtvrt miliardy korun! Mluvíme však o dívkách, které závodí na olympiádě. Takže bez velkého talentu by to také nešlo. 

 

Makačka jako v jiném sportu 

Už několikrát jsem slyšela názor, že je nespravedlivé, že v jezdectví závodí spíše koně a nikoliv jezdci. Opak je ale pravdou! Závodníci musí být se svými hřebci perfektně sladěni a musí mít pořádně natrénováno, přeci jenom se bavíme o olympijských hrách. Profesionální jezdci trénují každý den, někdy i dvoufázově. K tomu si připočtěte starost o koně a rázem zjistíme, že jezdectví není jen o ježdění samotném, ale o pěkných pár hodinách denně ve stáji a všude kolem. Stejně jako každý vrcholový sport nebo i koníček, i kůň něco stojí.

"Aby se člověk a kůň dostali na olympijskou úroveň, je potřeba minimálně čtyřikrát, někdy i pětkrát týdně trénovat. Samozřejmě ideálně s trenérem, protože bez něho se člověk nikdy nedostane takhle vysoko. Kůň nesmí trénovat každý den, musí mít i volnější dny, kdy se zařadí nějaká procházka,"

říká pro LP-Life trenérka jezdectví Zuzana Hautová. 

A možná právě dcery bohatých otců mají ještě daleko větší motivaci. Asi nikdo z nás by nechtěl zůstat s nálepkou "ta, která má bohatého tátu". A takové úspěchy, jako je například nominace na olympijské hry, je dobrý způsob, jak poukázat na to, že se nespoléháte pouze na "kapesné". Tohle jsou dámy, které na bohatství svých rodičů rozhodně nespoléhají a jdou po své vlastní ose. Chtějí něco dokázat. Chtějí, aby bylo jejich jméno vidět pro ně samotné, ne jen proto, že je to slavné jméno bohatého tatínka nebo maminky. Cílevědomost je žene dopředu, jsou orientované na výsledek a na úspěch. Chtějí se prosadit za každou cenu a právě proto bývají i úspěšné - mají to často v genech. 

Anna Kasprzak  

Otevřít v galerii (5)
Anna Kasprzak
Anna Kasprzak Zdroj: Profimedia

Anna Kasprzak je jednatřicetiletá dánská jezdkyně. Svoji zemi reprezentovala na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 a v Riu de Janeiru v roce 2016. Svůj nejlepší výsledek zaznamenala v Londýně, když se s dánským týmem umístila na 4. místě. Pro nejlepší individuální výsledek si dojela až v Riu, kde skončila 14. Mimo jiné má čtyři bronzové medaile z mistrovství Evropy mladých jezdců a stříbrnou medaili z mistrovství Evropy z roku 2017.  

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Dánská jezdkyně je dcerou Hanni Toosbuy Kasprzakové, majitelky a generální ředitelky značky ECCO, kterou založil Annin dědeček Karl Toosbuy. Obuvnická značka má dnes už tři majitele – Annu, bratra Andrého a jejich matku. Hodnota společnosti se odhaduje na 33 miliard korun.  

Agnete Kirk Thinggaard 

Otevřít v galerii (5)
Agnete Kirk Thinggaard
Agnete Kirk Thinggaard Zdroj: Profimedia

Agnete Kirk Thinggaard je další dánskou jezdkyní, která reprezentovala na olympiádě v Riu v roce 2016. V soutěži jednotlivců skončila na 26. místě, v týmové soutěži vybojovala 6. příčku. Soutěžila i na dvou Světových pohárech, kde obsadila 11. a 9. místo. 

Agnete je nejmladší dcerou bývalých ředitelů společnosti Lego, nyní vlastní 75 % podílu se svým otcem, sestrou a bratrem. Osmatřicetiletá jezdkyně je také členkou správní rady Lego Foundation. Celé to začalo v roce 1932, kdy její pradědeček Ole začal vyrábět ve své dílně dřevěné hračky. Ve 40. letech potom přešel na plast. U Lega ale nekončíme. Její rodina vlastní 50% podíl zábavních parků Merlin Entertainments.  

Jessica Springsteen  

Otevřít v galerii (5)
Jessica Springsteen
Jessica Springsteen Zdroj: Profimedia

A máme tu další dámu, která se nenarodila pro běh, ale pro jízdu. Dcera hudební ikony Bruce Springsteena Jessica má životní formu a s tou je i na olympijských hrách v Tokiu. Tým USA v pondělí 5. července oznámil, že bude jedním ze čtyř sportovců, jež budou v Japonsku reprezentoval parkour. Bude to její premiéra pod pěti kruhy a soutěžit bude s dvanáctiletým belgickým hřebcem jménem Don Juan van de Donkhoeve. S ním se představí poprvé 3. srpna. 

“O tomhle sním už odjakživa! Jsem nekonečně vděčná svému týmu, přátelům a rodině za to, že mi pomohli proměnit to v realitu. Jedeme do Tokia. Neexistuje žádný jiný kůň, se kterým bych to chtěla absolvovat. Děkuji ti, Done,”  

napsala Jessica k příspěvku na instagramovém účtu. V Tokiu bude soutěžit po bodu dvojnásobného zlatého olympijského medailisty McLaina Warda, Laury Krautoví a Kenta Farringtona. Podle deníku magazínu Sports Illustrated byla Springsteen už v roce 2012 náhradníkem pro olympijské hry v Londýně.  

Anna Kellnerová  

Otevřít v galerii (5)
Anna Kellnerová
Anna KellnerováZdroj: Profimedia

Je to až k neuvěření, ale český parkurový tým bude startovat na olympiádě po 85 letech. Naposledy se českoslovenští parkuristé představili v Berlíně, v roce 1936. To, že se Aleš Opatrný, Ondřej Zvára, Kamil Papoušek a Anna Kellnerová zúčastní Tokia, je senzací! Benjamínek týmu, Anna, přitom ještě loni v květnu utrpěla vážná zranění, když spadla z koně v Madridu a zlomila si nadvakrát stehenní kost. V tu chvíli se jí sen o olympiádě rozplynul.  

To se ale změnilo loni v srpnu na Prague Cupu, kde jela s klisnou Catch Me If You Can bezchybně a mezi elitu postoupila jako jediná z české šestice. Sklidila obrovský aplaus vyprodané Chuchle Areny Praha a mohla si oddechnout.   

V Tokiu se Kellnerová představí v soutěži týmů už dnes, 3. srpna. 

Klisna za čtvrt miliardy 

Otevřít v galerii (5)
Anna Kellnerová
Anna KellnerováZdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Postup mezi “olympijskou smetánku” ale rozhodně nevyšel levně. Zesnulý Petr Kellner v roce 2018 koupil Anně k tehdy dvaadvacátým narozeninám zmíněnou klisnu Catch Me If You Can, která stála čtvrt miliardy korun. A ptáte se proč? O tuhle "kobylku” byl totiž enormní zájem. Petr Kellner musel přeplatit jednoho z nejbohatších lidí planety – zakladatele Microsoftu Billa Gatese, který chtěl klisnu koupit pro svoji dceru Jennifer.  

No a my budeme doufat, že se narozeninový dárek vyplatil a přinese v Tokiu hodně štěstí! 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze