Monacké knížectví leží na středomořském pobřeží francouzské riviéry nazvaném Azurové pobřeží. Je druhým nejmenším státem na světě, prvenství si drží Vatikán, ale přitom nejhustěji obydlené místo na světě. Ani ne na dvou kilometrech čtverečních zde oficiálně žije zhruba 32 500 lidí!
Poznejte krásu malé země, která je však luxusně velkolepá a nebudete odjíždět se smutkem.
Prestižní adresa sama o sobě avizuje, že Maroko je skutečně luxusním rájem, nejen pro místní kotviště lodí a jachet, ale i pro své nezaměnitelné historické kouzlo. Knížectví se skládá ze starého města s knížecím palácem a z městské části Monte Carlo s kasinem. K těmto čtvrtím se připojuje městská část La Condamine s přístavem a nákupními zónami, sousední čtvrť Moneghetti s exotickou zahradou a průmyslová a dělnická čtvrť Fontvieille na západě. Uličky starého města jsou dobře dochovány a zrestaurovány a vypovídají o své dlouhé historii.
Budova z doby Belle Époque připomíná slavnou pařížskou Operu. Na svědomí ji měl právě tentýž architekt, Charlese Garnier. Uvnitř je možno najít množství přepychových herních salónů - Renesanční salón, Evropský salón, Bílý salón, Salón amerických her či Salón grácií.
Také musíme zmínit fenomenální závody Formule 1, která k Monaku patří, nebo atletické Golden League patřící mezi nejprestižnější akce svého druhu. Letos se Grand Prix Monaco jede od 25. do 27. května.
Dle pověstí byla krajina pojmenována podle chrámu, který zde vybudovali antičtí Řekové, zvaného „Heraiklos Monoikos“. První obyvatelé, kteří se zde usadili kolem roku 1000 př. n. l. byli Ligurové, podle nich je pojmenováno i místní moře. Kmeny Ligurů zhruba o století později vystřídali Féničané, kteří dali místu název Portus Hercules Monoicos. Později se zde vystřídali Řekové, Kartaginci a Římané. Na počátku 13. století zde nechal Janovan Fulco de Castelo vystavět hrad, který však již v roce 1295 dobyl dodnes vládnoucí rod Grimaldiů. Dnes tady vládne po smrti Rainiera jeho syn Albert.
Už balíte kufry?