Rock City v srdci Nevadské pouště se každý rok na přelomu srpna a září změní v nadpozemské místo, které navštíví okolo 70 000 lidí. Odpoutáni od hranic kapitalismu, ve kterém žijí, získává právě zde slovo jejich svoboda, kreativita a představivost, která často v běžném životě dřímá za zavřenými dveřmi.
Burning Man není jen o hudbě, především je o lidech a jejich improvizaci a umění, které vytváří. Mnohdy celý rok svá neuvěřitelná díla připravují, aby právě zde, v Nevadské poušti, mohla vyvrcholit a získat svůj smysl.
Na festival se sjíždí lidé z celého světa a ani české zastoupení zde minulý rok nechybělo. Mezi různorodými instalacemi se objevil projekt HEARDT, který jste měli možnost spatřit v rámci loňského ročníku Signal festivalu. Za interaktivním pianem stojí Tomáš Bukáček, Bára Anna Stejskalová, Anna Feyrerová, Richard Dobřichovský a Vojtěch Kálecký.
Jedná se o vysoce interaktivní piano, které je nainstalováno v konstrukci v podobě 3D srdce. Představuje propojení hudby a světla – hrající člověk dává stisknutím kláves impulsy do konstrukce, která se podle jeho hraní barevně osvětluje.
Každoročně vyráží do Nevady také český fotograf Marek Musil, který loňský rok uspořádal putovní výstavu ke své nové knize. Rozhovor s ním si můžete přečíst zde: Rychlá zpověď: Marek Musil a jeho fotografie prohlédnout v galerii níže.
O svých zážitcích z festivalu se rozpovídala také česká moderátorka, herečka a blogerka Nikol Moravcová – Rychlá zpověď: Nikol Moravcová.
Burning Man, to je především pro každého luxusní podívaná. Návštěvníci mají na sobě kreativní kostýmy, mnohdy jsou uměním oni samotní. Jejich performance může být zkrátka jen jejich bytí. Jedinečnost tohoto festivalu láká lidi všech věkových kategorií i společenského postavení. Proto se tu můžete potkat se slavnými osobnostmi i hollywoodskými hvězdami. Jde jen o to, zda je poznáte!