Jeho nejvýraznější tvorba byla vázána na období mezi 1. a 2. světovou válkou a byla výrazně ovlivněna A. Loosem. Stejně jako on vnímal krásu čistých a úsporných linií. Obdivoval sílu geometrie a jeho výrazovým prostředkem byla klasicizující vyváženost a monumentalita. Jeho stavby vynikají luxusem, přesto jsou stavěny v duchu purismu, bez ornamentální zdobnosti.
V Brně září několik jeho achitektonických skvostů. Nejznámější je výstavní a luxusní vila rodiny Stiassny, kterou si Alfréd Stiassni nechal od Wiesnera postavit v roce 1927. Za okupace ji zabavilo gestapo, po válce zůstala v majetku státu a bydlel v ní např. kubánský prezident Fidel Castro. Nyní je z ní brněnská vládní vila stejně tak důležitá jako vila Tugendhat.
Mezi další Wiesnerovy brněnské stavby patří Haasova vila, Münzova vila, vila Neumark, Steinův rodinný dům, činžovní vila Wilhelma Gutmanna, palác Morava, Brněnské krematorium nebo rodinný dvojdům v kolonii Nový dům.
Ernst Wiesner se narodil 21. 1. 1890 a ve svých 81 letech zemřel v Liverpoolu. Za sebou zanechal kus práce, a to nejen realizované návrhy, projekty či pedagogickou činnost, ale i ukázku trpělivosti a nadšení pro práci, která mu byla vlastní. Jeho stavby nesou trvalou hodnotu a i když byl nucen kvůli svému židovskému původu emigrovat do Anglie, na své kořeny nikdy nezapomněl.
Jeho architektonickou stopu najdete i v cizině. V Anglii je to například soubor škol sv. Mikuláše v sousedství liverpoolské katedrály, podle jeho návrhů jsou postaveny budovy i v Polsku, Chorvatsku nebo Rakousku.