Top hledané
Výsledky (0)
Paříž očima naší redaktorky

Paříž mezi nejdražšími metropolemi světa! Kolik tady stojí život?

Simona Deutou
7. 4. 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Za luxusní bydlení v Paříži zaplatíte!

Britská analytická společnost Economist Intelligence Unit (EIU) nedávno zveřejnila studii, podle které patří Paříž mezi 3 nejdražší města světa – hned vedle Singapuru a Hongkongu. Jelikož v Paříži žiji, mohu potvrdit, že je to skutečně město, kde za běžný život zaplatíte více než v jiných metropolích. Přináším konkrétní čísla.

Kadeřnictví je luxus
Kávu a víno si v Paříži dopřeje každý
Za luxusní výhled z okna se platí

V Paříži si vyděláte minimálně 37 000 Kč, průměrně až 122 250 Kč/měs. Kolik stojí bydlení?

Ceny nemovitostí: 200 000 Kč/m²

Nájem v apartmánu s cca 40 m²: 32000 - 38000 Kč/měsíc

Luxusní apartmán s výhledem na Eiffelovou věž: 75 000 Kč/měsíc.

Studio na okraji Paříže:  25 000 Kč/měsíc.

Za potraviny zaplatíte o 30 % víc než v Čechách, kadeřník je luxus!

Za nákup na 3 dny běžně platím 1500 Kč. V průměrné restauraci stojí oběd 500 - 1200 Kč na osobu a večeře mnohem více, láhev vína je od 750 Kč.

Kadeřnické a masážní služby jsou v Paříži také mnohem dražší:

Masáž: 1800 Kč

Střih vlasů: 3000 Kč

Měsíční vstup do fitness centra: 2750 Kč.

Prodej bytu 4+1, Praha 1 - 135
Prodej bytu 4+1, Praha 1 - 135, Praha 1

Paříž versus jiné luxusní metropole 

V Miláně vás ostříhají přesně za polovinu a v centru města si pronajmete luxusní byt již od 25 000 Kč. V Londýně zaplatíte za fitko 780 Kč měsíčně a cena nemovitostí se pohybuje v průměru 120 000 Kč/m². Doprava v Londýně měsíčně stojí 2430 Kč (v Paříži je to 1875 Kč), v Miláně 875 Kč a v Praze jen 550 Kč.

Za život v Paříži si připlatíte, ale můžete zde vydělat jako nikde jinde!

Pařížané se stěžují. Na druhou stranu si myslím, že toto město nabízí mnoho zajímavých pracovních příležitostí, kde si jako manažer vyděláte kolem 130 000 Kč/měs. Já vidím věci pozitivně a navzdory vysokým cenám bych se určitě do Paříže přestěhovala znova!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bílé trikoty, vlasy do drdolu a žádné zlobení! Chcete mít doma malou baletku? Víme, co to obnáší.

Co byste měli vědět o baletních školách, chcete-li mít z dcery baletku

Jana Fikotová
29. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Baletní škola pro malé tanečnice

Dostat se do baletní školy je snem nejen mnoha holčiček, ale také jejich maminek. Od začínajících baletek se však vyžaduje důslednost a disciplína. Než si začnete plnit sen o malé baletce, je důležité hned na začátku zjistit, zda to dívku vůbec baví a má k baletu dispozice. 

V baletní škole vám poradí, aby vaše holčička chodila nejdříve ve školce do tanečků. Základním předpokladem jsou totiž fyzické dispozice. Hybnost v kyčelních kloubech je vrozená a nedá se naučit. Přitom vidět své dítě na prknech Národního divadla, není zase až tak nemožné. Existuje Baletní škola Národního divadla, která na konci roku pořádá luxusní závěrečné představení právě tam.

Kdy začít s baletem

Ideální věk jsou zhruba 4 roky. Dětské tělíčko však ještě není připraveno na baletní piškoty, proto se jedná spíše o tanečky. Na baletní přípravku je nejlepší věk 6 let. V tomto věku se už opravdu začíná baletit. Jestli se v baletu vaše dítě najde, může pak nastoupit na taneční konzervatoř, kde balet vystuduje. Ovšem kariéra v tomto oboru je velmi nejistá a krátká. Do "baletního důchodu" odchází baletky kolem 30 let věku.

Dřina a odříkání

Svaly se musí natáhnout, nohy zformovat. S dřinou nesouvisí jen bolest, ale i disciplína, soustředění a samostatnost. I to se dívky v baletní škole naučí. Baletní přípravka není však žádný kroužek. Pro nejmenší děti jsou ideální 1 až 2 lekce týdně, pro děti od 6 do 8 let jsou to 2-3 lekce a starší děti mohou chodit až na 4-5 lekcí týdně, které mají 60-90 minut. 

Prodej bytu 3+kk, Praha Žižkov - 94
Prodej bytu 3+kk, Praha Žižkov - 94, Praha 3

Připravte se na počáteční investice do baletu

Trikot je nezbytnou částí vybavení baletky. Je třeba mít dva základní a jeden podle vlastního výběru. Základní stojí cca 500 Kč, luxusní zdobený cca 1 000 Kč.

Baletní špičky / piškoty se dají sehnat v různých provedeních. Každá baletka by měla mít minimálně dvoje a stojí cca 1500 Kč. Různé vycpávky do nich potom kolem 500 Kč. 

Sukně jsou vyrobeny ze speciální lehké látky a každá baletka by měla mít aspoň dvě. Ceny se pohybují kolem 1 000 Kč. Luxusnější tylová sukně na vystoupení s vnitřním kruhem stojí od 1 500 Kč výše.

Dalším oblečením jsou světříky a topy, aby nebyla zima. Svetřík stojí cca 500 Kč, mikina kolem 1 000 Kč. Návleky na nohy stojí kolem 300 Kč. Každá baletka by měla mít i baletní punčocháče ze 100% polyamidu, nebo směsi nylonu/lycry, či mikrovlákna. Ceny se pohybují od 300 Kč. Budou se hodit i tříčtvrteční legíny (cca 500 Kč) nebo tepláky (600 Kč). 

Cena výuky

Ta se odvíjí od délky lekcí a zvolené frekvence docházky.

Skupinová výuka od 150 Kč / 1 h
Individuální výuka od 500 Kč / 1 h

Baletní školy v Praze a Brně

Baletní škola TERPSICHORÉ je určena všem dětem od 4 let.
Baletní škola Olgy Kyndlové při Státní opeře Praha je určena všem dětem od 4 let.
Baletní škola Pirueta je určena všem dětem od 4 let.
Taneční konzervatoř Praha je určena dětem od 13 let.
Taneční konzervatoř Brno je určena dětem od 13 let.

Přečtěte si naše inspirující rozhovory s baletkami Pavlínou Kopeckou a Monikou Hejdukovou a zjistěte jaké to je, býti baletkou!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - baletka Monika Hejduková: Dítě mi zachránilo kariéru
Zobrazit článek
Rychlá zpověď – baletka Pavlína Kopecká: Nemoci u nás neexistují
Zobrazit článek