Top hledané
Výsledky (0)
Zhodnocení posledních tří dní letní olympiády v Paříži z českého pohledu.

Olympijské ohlédnutí 2: tenisté zajistili první českou medaili a mohou získat ještě dvě

Miroslav Oupic
02. srpna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
První ˇčeskou olympijskou medaili zajistili tenisté Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková.

Letní olympijské hry pokračují a my se dnes opět podíváme, jak se dařilo našim reprezentantům. Souhrn zahrnuje dny 4, 5 a 6.

Tenisté Tomáš Macháč a Adam Pavlásek si zahrají o bronzovou medaili.
Ženský tenisový pár Linda Nosková-Karolína Muchová mají před sebou semifinále.
Střelec Jiří Přívratský skončil čtvrtý v třípolohové malorážce na 50 metrů.
Teprve osmnáctiletá česká naděje Iveta Miculyčová v disciplíně BMX park se dostala do finále, ve kterém skončila na krásném 6. místě.

Medailový český tenis

Tak jako předešlé olympijské hry se čeští tenisté a tenistky nebudou vracet bez medaile.

Velmi velké horko, k tomu nabitý program (každý den dva zápasy), to jsou největší důvody vypadnutí wimbledonské vítězky Barbory Krejčíkové. Jak ve dvouhře, tak i v páru s Kateřinou Siniakovou vypadla bohužel pokaždé už ve čtvrtfinále, což zamrzí hlavně u 2.nasazeného páru, olympijských vítězek z minulé olympiády v Tokiu.

Ale teď už příjemnější tenisové zprávy.

Bývalí životní partneři Tomáš Macháč-Kateřina Siniaková vyhráli v mixu nejen nad prvním nasazeným párem, ale především jsou ve finále. Tím zajistili Česku minimálně stříbrnou olympijskou medaili! Na tu česká výprava čekala plných 7 dní!

Další dva páry si ještě o medaile zahrají. V mužské čtyřhře Tomáš Macháč a Adam Pavlásek si zahrají o bronzovou medaili a ženský pár Linda Nosková-Karolína Muchová mají před sebou semifinále. Takže se reálně hraje ještě o dvě medaile.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Střelci zatím se 4.místem

Nejblíže k medaili ze všech našich sportovců byl Jiří Přívratský, který byl čtvrtý v třípolohové malorážce na 50 metrů. Byl to skvělý výsledek, neboť k závodu nastoupilo 44 střelců a bronzová medaile našemu střelci unikla jen o 0,7 bodu, když jich dohromady za několikahodinový závod získal 440,7 bodů.

Ostatní střelci se však trápili, ale ještě mají několik disciplín před sebou.

Českému mužskému plážovému volejbalu se daří

Mužský pár Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem dvakrát vyhráli a postupují do vyřazovacích bojů. Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou oba zápasy prohrály a mají před sebou poslední zápas ve skupině a malou naději na pokračování v soutěži.

Barbora Seemanová na vrcholu

Barbora Seemanová získala 6. místo ve své nejsilnější disciplíně – 200 m volný způsob. Zúčastnila se i dalších závodů a čeká ji ještě polohový závod.

Kristýna Horská skončila v semifinále.

Bikerka Miculyčová byla šestá

Teprve osmnáctiletá česká naděje Iveta Miculyčová v disciplíně BMX park se dostala do finále, ve kterém skončila na krásném 6. místě. Plno závodů má ještě před sebou a fanoušci věří, že na příští olympiádě, kdy jí bude 22 let, už nějakou medaili získá.

Prodej bytové jednotky 2+kk, Praha 2 Vinohrady
Prodej bytové jednotky 2+kk, Praha 2 Vinohrady, Praha 2

České veslování stále čeká na úspěch

Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah pojedou finále, a tedy s možností získání medaile. Dalším posádkám se moc nedařilo, jen dvojka bez kormidelnice Pavlína Flamíková a Radka Novotníková získala 8. místo, když v malém finále dojela na druhém místě.

Vodní slalom bez medaile

Čeští fanoušci se těšili minimálně na dvě medaile.

Kanoistka Gabriela Satková sice vyhrála kvalifikaci i semifinále, ale tuto pozici bohužel nezvládla. I když vyjížděla ve finále na trať jako poslední, a tedy znala čas, který byl na medaile potřeba zajet, nevyvarovala se chyb a dojela nakonec na sedmém místě.

O to více se čeští diváci těšili na olympijského vítěze z minulé olympiády Jiřího Prskavce. Ten v kvalifikaci i v semifinále jel na jistotu, ale ve finále bohužel se dvakrát dotkl branky, což jsou 4 vteřiny navíc, a tak svým časem skončil až na 8. místě. Vyrovnanost této soutěže dokazuje skutečnost, že kdyby Prskavec projel trať čistě, tak by vyhrál! Jeho ztráta na vítězného Itala Giovanniho de Gennara totiž byla 3,52 vteřiny!

Na co se můžeme těšit?

V následujících 3 dnech se můžete těšit na následující závody.

• Získá tenisový pár Tomáš Macháč-Kateřina Siniaková zlato?
  • Získá tenisový pár Tomáš Macháč a Adam Pavlásek bronzovou medaili?
  • Postoupí tenisový pár Linda Nosková-Karolína Muchová do finále nebo si zahrají o bronzovou medaili?
  • Budou plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vítězit i v dalších zápasech?
  • Získají Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskipu lehkých vah ve finále medaili?
  • Začíná závodit dvojnásobný olympijský vítěz judista Lukáš Krpálek.