Největší specializovaný výrobce elektrických aut firma Tesla vlastněná miliardářem Elonem Muskem musela v USA odvolat 2 miliony svých automobilů. Papeže Františka označil za diktátorského papeže jeho ústřední kritik, jeden z arcibiskupů v USA Raymond Burke. Ruští hackeři jsou podezřelí z útoků na českou firmu, kterou varovala americká FBI. Kampaň ani samotné volby podle americké státní zástupkyně nemůže být důvodem k pozastavení soudního procesu s Trumpem.
Firma vyrábějící výhradně elektrická auta musí obvolat téměř všechna auta v USA. Problémem se stala funkce autopilota, která podle amerických úřadů zapříčinila přibližně 1000 havárii. Podle vyšetřování americkým regulačním úřadem pro automobilovou dopravu, autopilot některé podněty vyhodnocuje jako falešné bezpečí.
Nový verze softwaru pro automatické řízení vozů Tesla poskytuje řidiči více signálů ohledně udržení pozornosti nebo nepouštění volantu během jízdy, tudíž by falešnému pocitu bezpečnosti při chybě senzorů neměl řidič vozu podlehnout, informuje web televizní stanice BBC.
Ačkoliv se papež František díky svému liberálnímu pojetí funkce těší velké oblibě a celosvětovému respektu, někteří představitelé katolické církve ho právě z těchto důvodů kritizují. V čele jeho oponentů je americký arcibiskup Raymond Burke. Ačkoliv papež své kritiky nijak netrestal a běžně je schvaloval v nejvyšších funkcích, svůj tolerantní postoj začal měnit.
Změna postoje se dotkla právě Burkea. Na popud sedmaosmdesátiletého Františka mu bylo zrušeno speciální stipendium na vydržování jeho bytu s neobvykle obří rozlohou cca 416 metrů čtverečních. V odvetě nazval arcibiskup Burke papeže "diktátorem", informuje CNN.
Podle státní zástupkyně v Georgii Fani Willis, by bylo proti právním principům, aby se soud s Donaldem Trumpem ohledně snah ovlivnit výsledky voleb ve státu Georgia pozastavil kvůli Trumpových ambicí o znovuzvolení do prezidentské funkce.
Naopak právní zástupce ex-prezidenta Trumpa považuje nepřerušení soudu za největší ovlivnění amerických voleb v jejich celé historii. Podle Willis ale existuje řada precedentů, kdy proběhlo vyšetřování jiných politiků, ale soudy se kvůli jejich politické činnosti nikdy nezastavily, informovala agentura AP.
Podle zjištění amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) se stala česká firma JetBrains terčem opakovaných útoků ruských hackerů. Podle představitelů firmy jim FBI informaci poskytla již dříve a zranitelnost před ruskými hackerskými útoky byla vyřešena speciální aktualizací.
Podle FBI se také nejedná o jedinou firmu, která čelí problémům s ruskými hackery působícími na globální úrovni. Agenti z FBI na řešení problému s hackerskými útoky spolupracovali mj. s polskou vojenskou rozvědkou. Firma JetBrains byla v Praze založena ruskými občany a svůj software poskytla např. Volkswagenu nebo americké vesmírné výzkumné agentuře (NASA), informoval web ČTK.
Zdroje: apnews.com, cnn.com, bcc.com, ČTK