Na mostě, který spojuje Rusko s anektovaným Krymem, je nově zprovozněný jeden jízdní pruh. Stalo se tak poté, co jej vážně poškodily dvě exploze. Ústy ministryně obrany Jany Černochové Česko potvrdilo, že neuvažuje o povinné vojenské službě. Některé jiné země, jako jsou třeba Francie a Německo, však tuto možnost připravují.
Automobilová doprava na mostě spojujícím Rusko s anektovaným Krymem byla částečně obnovena, uvedl server Ceskenoviny.cz. Podle místopředsedy ruské vlády Marata Chusnullina se po „dostatečném otestování" mostu podařilo zprovoznit jeden jízdní pruh ve směru z pevninského Ruska na Krym.
Most, který je důležitou tepnou pro zásobování ruských vojsk bojujících na Ukrajině, v noci na pondělí vážně poškodily dvě exploze, za nimiž podle Moskvy stál Kyjev.
Kvůli válce na Ukrajině a zhoršené bezpečnostní situaci v regionu zvažují některé evropské státy, že obnoví povinnou vojenskou službu, informuje portál Echo24.cz. Týká se to například Německa a Francie. K povinné vojenské službě od příštího roku přistoupí Lotyšsko. V Česku se o tom ale neuvažuje.
řekla serveru ministryně obrany Jana Černochová.
Vysoké teploty, s nimiž se teď potýkají obyvatelé řady evropských zemí, nepoleví podle serveru Ceskenoviny.cz ani v příštích dnech. Například v Itálii očekávají další vlnu veder, která může přinést teploty atakující dosavadní evropský rekord. Ten činí 48,8 stupně Celsia a v srpnu 2021 ho naměřili na Sicílii. Na Sardinii by teplota mohla vystoupat až na 47 stupňů. První letošní vlnu veder s teplotami přes 40 stupňů očekávají v Řecku. Nejhorší bude zřejmě situace v pátek a v sobotu, kdy meteorologové ve střední části země předpovídají až 43 stupňů Celsia.
Hodnota společnosti Space X vlastněné Elonem Muskem již brzy dosáhne sumy 150 miliard dolarů, tedy v přepočtu 3,2 bilionu korun. Za vše může nedávný prodej akcií na sekundárním trhu o celkovém objemu 750 milionů dolarů, což je v přepočtu 15,9 miliardy korun. Na něm se vedení firmy dohodlo s novými i stávajícími investory, a to při ceně 81 dolarů, tedy asi 1720 korun za kus, napsal server Euro.cz. Kosmický gigant jen v rámci letoška vypravil do vesmíru již 47 raket, což dělá v průměru jeden start za čtyři dny.
Známý režisér James Cameron nepracuje na projektu spojeném s tragédií ponorky OceanGate, která minulý měsíc utrpěla „katastrofickou implozi“ a zemřelo při ní zahynulo všech pět lidí.
napsal James Cameron nedávno na Twitteru.
Zajímavostí v té souvislosti je, že režisér provedl více než 30 ponorů k vraku Titaniku a je jedním z mála lidí, kteří sestoupili do nejhlubšího známého bodu zemského mořského dna, uvedla CNN.
Zdroje: Ceskenoviny.cz, Euro.cz, Echo24.cz, CNN