Ukrajině by měla přijít největší vojenská pomoc od počátku invaze, Joe Biden to oznámil u příležitosti Dne nezávislosti Ukrajiny. O americkém prezidentovi se ale mluví také v souvislosti s odpuštěním studentských půjček, které v Americe splácí 43 milionů lidí.
Na středeční výročí Dne nezávislosti Ukrajiny uvedl americký prezident, že Ukrajině pošle doposud nejvyšší vojenskou pomoc. Mělo by jít o témě ti miliardy dolarů, což je asi 74 miliard korun. Za částku si Ukrajina může pořídit letecké obranné systémy, radary nebo dělostřeleckou techniku a munici.
Americký prezident Joe Biden včera ohlásil odpuštění studentských půjček, které bylo v plánu již dlouho. Nyní se stane realitou. Na základě slibu z Bidenovy předvolební kampaně by mělo být odpuštěno 10 tisíc dolarů milionu Američanů a 20 tisíc dolarů těm, kteří to potřebují nejvíce. Pokud plán projde, mohl by začít platit před podzimními volbami. Studentské půjčky jsou ve Spojených státech velkým tématem, podle údajů americké vlády dluží za studium 43 milionů Američanů, průměrná výše jejich dluhu se pohybuje kolem 37 tisíců dolarů.
Ministr zahraničí Jan Lipavský předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského kvůli obvinění ministryně obrany Jany Černochové z podpory terorismu. Náměstek ministra se ohradil proti obviněním Ruska vůči Česku a česká vláda považuje podle Petra Fialy výroky na adresu ministryně za nepřijatelné. Sama Černochová obvinění odmítla.
Bez hashtagu si sociální sítě jako Twitter nebo Instagram umíme jen těžko představit. Uživatelé těchto sítí je využívají každý den, slouží jako pomůcka k přehlednějšímu a rychlejšímu vyhledávání. Nebyla to ale vždy samozřejmost, první příspěvek s tímto štítkem se objevil na Twitteru před 15 lety. Byl poprvé použit u příležitosti požáru v San Diegu. Hledat příspěvky tehdy nebylo snadné, proto byly příspěvky s touto tematikou označovány hashtagem. Brzy poté tento znak přerostl sociální sítě a nyní je často využíván i mimo svět technologií.
Mobilní data jsou u nás nejdražší v Evropě. Český telekomunikační úřad na svém webu zveřejnil aktualizovanou analýzu týkající se trhu s mobilními daty, podle ní by chtěl současný trh regulovat. Podle této analýzy jsou současné ceny za mobilní služby o 150 procent vyšší než v průměru v Evropské unii, data jsou dražší dokonce o 201 procent. Regulace měla být nejprve stálá, poté se mělo jednat o opatření pouze na rok a půl. Operátoři mají čas vyjádřit se k analýze do 19. září.
Zdroje: irozhlas.cz, ČTK, novinky.cz