Nový britský panovník Karel III. by měl být ve Velké Británii korunován v květnu. Očekává se, že obřad bude s ohledem na tamní krizi rostoucích životních nákladů méně pompézní. Elektronická evidence tržeb by mohla definitivně skončit ke konci letošního roku. Vládní návrh, který s tím počítá, poslanci pustili do závěrečného čtení.
Korunovace britského krále Karla III. se bude konat 6. května příštího roku ve Westminsterském opatství v Londýně. Obřad povede arcibiskup z Canterbury Justin Welby, nejvyšší duchovní představitel anglikánské církve.
uvedl k tomu Buckinghamský palác.
Podle britských médií lze očekávat, že se ceremonie ponese ve skromnějším duchu než korunovace Alžběty II. v roce 1953. Během ní budou král i jeho manželka Camilla pomazáni svěceným olejem a král poté obdrží královské jablko, žezlo i korunovační prsten.
Zrušení elektronické evidence tržeb EET putuje do závěrečného třetího čtení. Podle šéfky poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové by však bylo zrušení EET krok špatným směrem. ANO si myslí, že by měla evidence zůstat na dobrovolné bázi.
oponoval v rozpravě ministr dopravy Martin Kupka z ODS.
Evidence tržeb by mohla definitivně skončit ke konci letošního roku.
Ruský prezident Vladimir Puti je racionální aktér, který se však ve své invazi na Ukrajinu výrazně přepočítal, řekl americký prezident Joe Biden. Šéf Bílého domu zároveň označil cíle svého ruského protějšku na Ukrajině, které šéf Kremlu vyložil v projevu na začátku invaze, jako iracionální.
Putin se podle amerického prezidenta mylně domníval, že se Ukrajinci ruské invazi podvolí. Ti však zareagovali houževnatým odporem.
dodal Biden.
Velké problémy světa a cesta k jejich nápravě z pohledu vědy je téma interaktivní výstavy „SDGs: Innovations for a Sustainable Future“, která začala v historické budově Národního muzea v Praze.
Cílem projektu je ukázat, jaké vědecké objevy a inovace nyní formují budoucnost lidstva a jak může věda učinit Zemi lepším místem pro život. Zároveň originálním způsobem představuje činnost vědeckých pracovišť fungujících přímo v Česku.
Výstava je součástí programu letošního českého předsednictví v Radě EU. Umělecky ji ztvárnil grafik Pavel Fuksa, technologie zajistilo studio VR Musashi. Expozice bude k vidění do konce letošního roku.
Původním majitelům se po více než 50 letech vrátil ubrus, který před svým posledním koncertem v San Francisku v roce 1966 pokreslila britská kapela Beatles. Všichni čtyři muzikanti a také zpěvačka Joan Baezová na ubrus zaznamenali své dojmy před vystoupením na stadionu Candlestick Park. Majitel restaurace Joe Vilardi poté ubrus zarámoval a vystavil, ale hned po týdnu si ho odnesli zloději.
K Vilardiho vnukovi se ubrus dostal jako splátka dluhu.
řekl Michael Vilardi.
Zdroje: ČTK, AFP, CNN, Novinky.cz